Кубраков розповів, як Україні вдалось відновити судноплавство в Чорному морі
Україні вдалося відновити роботу портів Великої Одеси без участі третіх сторін, що стало можливим завдяки військовим передумовам, зокрема — атаці по десантному кораблю РФ у серпні.
Про це у ході конференції «Майбутнє українського експорту» заявив віцепрем’єр-міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
Наразі вже 10 кораблів пройшли українським чорноморським коридором, серед яких вперше вийшли судна не лише з аграрною продукцією, але й з металургійною.
Кубраков зазначає, що передумови для роботи нинішнього коридору, як і у випадку з зерновою ініціативою, були військовими — звільнення (острову — ЕП) Зміїний та затоплення крейсера «Москва».
«Так і зараз — багато чого відбулося в Чорному морі, чого не було раніше: суттєві пошкодження десантного корабля біля Новоросійську і багато-багато інших речей. Військовий паритет в Чорному морі ще не встановлений, але ситуація точно не така, як була пів року назад», — заявив Кубраков.
У ході конференції експортери озвучували стриманий оптимізм щодо роботи коридору, адже з одного боку — це можливість суттєво збільшувати обсяги експорту, а з іншого — це досить нова ініціатива, якій може бракувати стабільності.
За словами Кубракова, морський коридор може стати відносно гарантованим лише у двох випадках — після перемоги України у війні або за сценарієм «зернової ініціативи».
«Наша позиція така: вже вийшло 10 суден по цьому тимчасовому коридору, який встановлений ВМС України, зареєстрований в усіх світових системах, він офіційно визнаний. Зайшло 10 суден, здається, ще 2 судна заходять не під зерно», — каже віцепрем’єр. «Ми розуміємо, що якісь інциденти можуть відбутися, війна продовжується. … Якщо щось станеться з нашим цивільним судном, ми не будемо про це говорити, але нам є чим відповісти — є військові цілі, є інші цілі, і ворог теж розуміє цю небезпечну грань».
Кубраков наголосив, що зараз РФ зосередилась на атаках по українській портовій інфраструктурі, і міжнародні партнери України це також розуміють. Тож, зазначив він, «ми сподіваємося на суттєве покращення ППО (протиповітряної оборони — ЕП) на цих напрямках».
Нагадуємо:
Україна відкрила реєстрацію для торговельних суден та їхніх власників для проходження тимчасовими маршрутами з/до портів Одеси після того, як Росія в односторонньому порядку вийшла з чорноморської «зернової ініціативи».
Перше судно, яке скористалося українським чорноморським коридором після виходу РФ з «зернової ініціативи», прибуло до Стамбулу у Туреччині 18 серпня.


Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий