Україна дає Європі те, чого не можна виміряти переговорними розділами — Кос
![]()
Внесок України в безпеку та майбутнє Європи вже сьогодні перевершує те, що можна формально відобразити в межах переговорного процесу про вступ до Європейського Союзу.
Про це заявила єврокомісарка з питань розширення Марта Кос на «Українському обіді» у Гданську, який організував Фонд Віктора Пінчука, передає Укрінформ.
«Відкриття першого кластера для мене недостатнє. Сподіваюся, що до літньої перерви ми зможемо відкрити решту кластерів», — сказала Кос.
Вона зауважила, що процес розширення ЄС не здатний повною мірою відобразити внесок, який Україна вже зараз робить для Європи.
«У нас немає окремого розділу про хоробрість. У нас немає розділу про мужність. У нас немає розділу про стійкість, який би міг передати те, що народ України вже зараз робить для нас, європейців. Саме тому це дорога з двостороннім рухом. І якщо я бачу зміни (у процесі вступу України до ЄС — ред.) порівняно з минулорічною конференцією у Римі, то в мене немає жодних сумнівів, що Україна належить до Європи», — зазначила єврокомісарка.
За її словами, відкриття першого переговорного кластера має велике психологічне значення.
«Назад дороги немає. Україна стане членом Європейського Союзу, і всі ми маємо працювати заради цього», — наголосила Кос.
Вона також закликала максимально використати найближчі місяці для підтримки України.
«Ми повинні використати ці шість місяців максимально ефективно, перш ніж Росія адаптується. Саме тому я щиро вірю, що Україна має своє місце в Європейському Союзі. Те, що відбувається сьогодні, показує: Європа не зможе бути безпечною, якщо Україна не стане членом ЄС. І це найважливіше питання не лише для майбутнього України, а й для майбутнього Європи», — підсумувала єврокомісарка.
Як повідомляв Укрінформ, 15 червня під час міжурядових конференцій з Україною та Молдовою в Люксембурзі Євросоюз офіційно відкрив перший кластер перемовин про вступ цих двох країн-кандидатів в ЄС.


Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий