Мерц про сигнал Москві: Україна залишається сильною, підтримка Європи не слабшає
![]()
Федеральний канцлер ФРН Фрідріх Мерц наголосив, що підтримка України з боку Європи не ослабне, а Росія має перейти до мирних переговорів після сигналів єдності, продемонстрованих західними союзниками.
Про це він заявив під час пресконференції у Берліні за результатами зустрічі глав держав та урядів Європейської п’ятірки, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми хочемо подати в Анкарі сильний сигнал підтримки України. Федеральний уряд пропонує надати Києву як європейському союзнику НАТО потужні фінансові зобов’язання», — сказав Мерц.
За його словами, сигнал Москві є однозначним: «Україна залишається сильною. Підтримка Європи не слабшає».
Канцлер зауважив, що після саміту G7 в Евіані до цього можна додати ще один важливий висновок: «У трансатлантичному вимірі ми єдині, як давно не були».
«Сподіваємося, що Москва зробить із цього висновки. Настав час розпочати мирні переговори», — наголосив глава німецького уряду.
Мерц також зазначив, що країни E5 виступають за сильний і згуртований Альянс та мають намір посилювати європейський компонент НАТО.
«Ми зміцнюємо європейську опору Альянсу. Те, що ми вирішили рік тому на саміті в Гаазі, тепер реалізуємо. Ми збільшуємо оборонні витрати до 3,5% ВВП, федеральний уряд хоче досягти цього показника вже у 2029 році», — сказав канцлер.
Як повідомляв Укрінформ, у середу в Берліні відбулася зустріч лідерів Німеччини, Франції, Великої Британії, Італії та Польщі у форматі E5, присвячена підготовці до саміту НАТО в Анкарі та координації подальшої підтримки України.


Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий