Україна оновила запит про набуття членства в ОЕСР
Україна передала офіційного листа керівництву Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо оновлення запиту про набуття у ній членства.
Про це під час брифінгу повідомив віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Качка.
![]()
Зустріч віцепрем’єр-міністра Тараса Качки і генсека ОЕСР Матіаса Кормана / Фото: Євген Котенко
1 / 16
«Для України членство в ОЕСР є надзвичайно важливим. І сьогодні наше партнерство виходить на новий рівень – Прем’єр-міністр передасть генеральному ОЕСР оновлений лист про наміри щодо вступу до цієї організації. Ми очікуємо, що цього року держави-члени ОЕСР ухвалять рішення про надання нам дорожньої карти, документа, який спрямує нас до вступу», — наголосив Качка.
Також під час зустрічі генеральний секретар ОЕСР Матіас Корман передав українській стороні чергові результати оцінювання досягнень України. Цього разу звіти стосувалися політики у сфері інфраструктури, державного управління та системи правосуддя.
«Оцінки від ОЕСР нагадують нам, який шлях ми подолали в реформах. Наприклад, за 10 років реформи правосуддя ми створили інституції, які відбирають суддів. У нас запроваджено ефективний механізм оцінки доброчесності суддів, дисциплінарної відповідальності суддів. Відповідно, ця оцінка ляже в основу оцінки по розділу 23 для вступу в Європейський Союз в рамках першого кластеру, який нещодавно ми відкрили», — зазначив Качка.
Україна заслуговує на оцінку рівня публічної доброчесності, яка включає аналіз антикорупційних стратегій, інститутів лобіювання, конфлікту інтересів, політичних фінансів та прозорості публічної інформації, вищу, ніж у середньому в усіх держав — учасниць ОЕСР.
«Для нас це нагадування, що всі зусилля в реформах дають результат. Але наша амбітна програма завершення цих великих реформ. Усі країни — члени ОЕСД є членами Євросоюзу. І оцінка наших зусиль з боку організації, половина бенчмарків якої перетинається з умовами вступу до ЄС, покращує розуміння України як країни, яка прямує в Євросоюз», — підкреслив віцепрем’єр-міністр.
Він також нагадав, що за час дії «Програми для України», започаткованої ОСЕР у 2023 році, наша країна вже приєдналася до понад 50 правових інструментів організації і пройшла оцінку в багатьох сферах.
Як повідомлялося, генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку Матіас Корман під час візиту до України обговорив із міністром закордонних справ Андрієм Сибігою співпрацю в межах програм ОЕСР, прогрес України у виконанні стандартів та критеріїв ОЕСР.
Фото: Євген Котенко/Укрінформ
Більше наших фото можна купити тут


Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий