News.ua


Угорщина вийде з російського Міжнародного інвестбанку після санкцій США – ЗМІ

Апрель 13
17:29 2023

Після запровадження санкцій США проти російського Міжнародного інвестиційного банку уряд Віктора Орбана вирішив, що Угорщина вийде з фінансової установи.

Про це повідомило видання Világgazdaság з посиланням на власні джерела, пише «Європейська правда».

Після оголошення Вашингтоном санкцій у середу уряд розглянув ситуацію з Міжнародним інвестиційним банком і дійшов висновку, що участь у ньому втратила сенс. Тож Будапешт вирішив відкликати своїх урядових делегатів з банку, повідомили виданню джерела.

Таким чином Угорщина останньою з держав ЄС покине банк, який перебуває під контролем Росії та має штаб-квартиру у Будапешті.

Міжнародний інвестиційний банк — це багатостороння установа розвитку зі штаб-квартирою в Будапешті. Її створили країнами колишнього Східного блоку в 1970 році. Метою банку є сприяння економічному розвитку держав-членів, насамперед через надання пільгових позик відомим компаніям або проєктам.

Банк має майже 50% російської власності й позбавлений нагляду з боку угорської влади. Міністерство фінансів США в середу оголосило про санкції проти банку.

Влада Сполучених Штатів стверджує, що присутність Міжнародного інвестиційного банку в Будапешті дозволяє Росії посилити свою розвідувальну присутність у Європі, а також сприяє зловмисним діям у Центральній Європі та на Західних Балканах і корупції й ухилянню від санкцій.

Під американські санкції також потрапила дочірня компанія МІБ — «МІБ Капітал», зареєстрована в Москві, чинний керівник банку Ніколай Косов та двоє колишніх — росіянин Георгій Потапов та угорець Імре Ласлочкі.

У середу вдень американський посол в Будапешті Девід Прессман пояснив, що санкціями США хочуть домогтися того, щоб Росія мала менший доступ до міжнародних фінансових систем.

За його словами, США не згодні з тим, щоб Угорщина приймала у себе фінансову установу, чиї високопосадовці мають дипломатичні привілеї.

Він також заявив, що Вашингтон вважає Угорщину важливим союзником і стурбований прагненням Будапешта до тісніших взаємин з Росією.

У лютому цього року Болгарія заявила, що вийде зі складу акціонерів Міжнародного інвестиційного банку.

Словаччина, Чехія і Румунія також вийшли зі складу акціонерів банку минулого року.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

У Держдепі США заявили, що на цей момент Україна виграє війну

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua