News.ua


«Схема» на відновленні критичної інфраструктури: у Харкові оголосили підозри через збитки у 70 мільйонів

Декабрь 24
23:21 2025


У Харкові правоохоронці викрили схему заволодіння майже 70 млн гривень міської територіальної громади під час закупівлі товарів в енергетичній сфері.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс генерального прокурора.  

За даними слідства, засновник та директор суб’єкта господарювання спільно із службовими особами комунального підприємства з метою незаконного заволодіння грошовими коштами територіальної громади міста Харкова взяли участь у неконкурентному тендері на закупівлю товарів лише з одним заздалегідь визначеним постачальником, який був проведений службовими особами зазначеного комунального підприємства.

Після цього приватне підприємство придбало товари за звичайними ринковими цінами, а комунальному підприємству реалізувало їх за вартістю, завищеною майже у 2,5 раза.

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора групі осіб повідомили про підозру у заволодінні грошовими коштами Харківської міської територіальної громади під час закупівлі товарів в енергетичній сфері.

Як зазначається, їхні дії кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Також генеральному директору одного з комунальних підприємств Харкова повідомили про підозру у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України).

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Як повідомили у Нацполіції, організував оборудку бенефіціарний власник і директор товариства-постачальника, під яку службовими особами комунального підприємства були прописані спеціальні умови для участі у торгах з особливостями.

«Відповідно до умов договору, товариство мало поставити спеціалізоване обладнання для заміни і ремонту пошкоджених внаслідок обстрілів обʼєктів критичної інфраструктури на понад 150 млн грн. Однак, як зʼясувало слідство, вартість його була завищена товариством більш ніж в два рази від вартості виробника. Тож сума переплати, а відтак і завданих збитків становила майже 70 млн грн», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: НАБУ викрило мільйонні розкрадання на опаленні й водопостачанні прифронтових міст Донеччини

Як повідомляв Укрінформ, група Нафтогаз у співпраці із правоохоронцями розкрила масштабну схему крадіжки газу у Запорізькій області.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Ринкові тенденції. Claude нарощує кількість платних користувачів і скорочує відставання від ChatGPT

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua