Російська опозиція в ПАРЄ просуває «оновлену федерацію», але не деколонізацію РФ — голова чеченського руху
![]()
За його словами, ініціативна група прагне повної реалізації резолюції ПАРЄ, ухваленої торік у жовтні, зокрема в тій її частині, яка стосується створення окремого майданчика для діалогу з представниками корінних народів і національних меншин РФ.
«Є бажання реалізувати цю резолюцію в повному обсязі, оскільки цей пункт за майже рік нікуди не просунувся. Натомість наші півроку спостережень за роботою платформи для діалогу з російськими демократичними силами показали, що вони не винесли жодної цілісної ідеї протистояння путінському режиму», — заявив Сулейманов.
Він зазначив, що представники поневолених народів уже провели онлайн-конференцію, щоб створити робочу групу, мета якої — показати, «в чому різниця і необхідність окремої платформи».
«Головна відмінність полягає в тому, що для нас недостатньо лише культурного аспекту. Наша головна мета — політична. Добиватись права на самовизначення для колонізованих народів. Російська платформа тим часом просуває ідею оновленої федерації, однак є народи, поневолені Росією протягом століть. Якщо ці народи захочуть вийти з єдиної федерації, то яким чином їх там будуть утримувати? Очевидно, військовим шляхом», — пояснив він.
Сулейманов також розкритикував ефективність нинішнього представництва корінних народів і національних меншин у російській платформі. За його словами, квота у третину місць, якої домоглися представники поневолених народів за підтримки української делегації, не дала очікуваного результату і показала свою недієздатність.
Лідер «Єдиної сили» також повідомив, що обговорював це питання з головою української делегації в ПАРЄ Марією Мезенцевою, а представники поневолених народів продовжать працювати з українськими та європейськими депутатами для просування окремого формату.
«Ми задали тренд щодо того, що потрібно створювати окремий майданчик. Ми задаємо тренд, що на самій російській платформі мають або підтвердити, або спростувати необхідність деколонізації. Тобто нам це все-таки вдається при наших мінімальних можливостях», — сказав він.
Сулейманов також повідомив, що президентка ПАРЄ Петра Байр підтверджувала можливість створення окремої платформи, однак, імовірно, це питання буде винесене не на осінню сесію цього року, а вже на початок наступного.
Як повідомлялося, у жовтні 2025 року ПАРЄ ухвалила резолюцію про створення Платформи для діалогу з російськими демократичними силами. У документі також ідеться про необхідність подолання колоніальної спадщини РФ та створення окремого майданчика для діалогу з представниками корінних народів і національних меншин Російської Федерації.
Перед початком зимової сесії ПАРЄ її Бюро одностайно затвердило склад Платформи ПАРЄ для діалогу з російськими демократичними силами.


Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий