News.ua


Гельсінська комісія США обговорила цифровий авторитаризм РФ на окупованих територіях України

Июнь 26
18:12 2026

За словами посла, «цифровий авторитаризм Російської Федерації є системним складником її агресії, і потребує скоординованої відповіді США та партнерів для захисту свободи інформації та зв’язку для українських громадян».

Учасники заходу обговорили, як російська окупаційна влада поєднує традиційні репресивні методи з технологічними засобами контролю, зокрема шляхом переналаштування телекомунікаційної інфраструктури, стеження за мобільними телефонами та придушення онлайн-комунікації і свободи слова.

За оцінкою організаторів, такі дії створюють для українців на окупованих територіях альтернативну інформаційну реальність, покликану посіяти відчай, зруйнувати надію на визволення територій та переконати в марності втечі чи спротиву.

На брифінгу наголошувалося, що після початку повномасштабного вторгнення Росія поширила на тимчасово окуповані райони Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей практику цифрового контролю, яку раніше відпрацьовувала в окупованому Криму. Це свідчить, що цифровий контроль є частиною політики інтеграції, русифікації та утримання захоплених територій.

Читайте також: Мельник в ООН: Росія чинить злочини проти українських дітей і має бути виключена з миротворчих операцій

Учасники також обговорили можливі кроки США та їхніх партнерів для послаблення цифрової ізоляції населення на тимчасово окупованих територіях, підтримки технологічних рішень для відновлення доступу до незалежної інформації та зв’язку із зовнішнім світом.

Комісія з безпеки та співробітництва в Європі, також відома як Гельсінська комісія США, є незалежним органом федерального уряду США. Протягом понад 45 років комісія відстежує дотримання Гельсінських угод і зміцнює безпеку шляхом підтримки у сфері прав людини, демократії, економічного, екологічного та військового співробітництва в регіоні ОБСЄ, що охоплює 57 держав.

Як повідомляв Укрінформ, за оцінкою експертів, Росія поступово переходить до моделі так званого «чебурнету», що передбачає обмеження доступу до зовнішніх ресурсів і посилення внутрішнього нагляду за інформпростором.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

У Севастополі перевізники жаліються, що отримують лише чверть від необхідного обсягу пального

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua