News.ua


Країни Балтії домовились про синхронне відключення від російської енергосистеми

Август 03
04:10 2023


 У країнах Балтії домовилися про синхронне відключення від російської енергосистеми.

Про це повідомило Міністерство енергетики Литви, передає Укрінформ.

Угода між Elering, AST та Litgrid – естонського, латвійського та литовського операторів мереж – передбачає, що остаточне від’єднання від російської системи й перехід на європейську відбудеться в лютому 2025 року.

Читайте також: Україна залучала допомогу Румунії для балансування енергосистеми

Угода також передбачає, що країни Балтії спільно вийдуть з контракту BRELL, укладеного з російськими та білоруськими операторами, влітку 2024 року, за пів року до синхронізації.

У наступні дні прем’єр-міністри трьох балтійських країн мають схвалити цю угоду.

Читайте також: Україна розгляне досвід Чехії у децентралізації енергосистеми

Нагадаємо: Литва, Латвія та Естонія разом із росією та Білоруссю працюють у загальній системі електропостачання, якою централізовано керують з Москви. Водночас у травні 2022 року країни Балтії повністю припинили імпорт електроенергії з рф.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Головні новини: результати Ukraine Recovery Conference 2026 у Гданську

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua