Раді пропонують зобов’язати пункти обміну валюти платити податок на прибуток авансом
![]()
Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зареєстрував у парламенті законопроєкт, який передбачає запровадження авансового внеску із податку на прибуток для пунктів обміну валют.
Як передає Укрінформ, про це Гетманцев повідомив у Телеграмі.
«Зареєстрував у парламенті ініційований НБУ законопроєкт щодо запровадження авансового внеску з податку на прибуток підприємств за структурні підрозділи небанківських фінансових установ, які здійснюють торгівлю валютними цінностями у готівковій формі», — написав Гетманцев.
Він зауважив, що у разі підтримки ініціативи парламентом бюджет щомісячно отримуватиме фіксовану суму в розмірі 3 мінімальних зарплат за кожний пункт обміну.
Читайте також: НБУ дозволив банкам купувати валюту у населення за курсом нижчим, ніж офіційний
Сумарні надходження, за розрахунками Гетманцева, складуть близько одного мільярда гривень на рік.
За словами депутата, зараз в Україні працює близько 4 тис. пунктів обміну. При цьому обмінники у 2021 році сплатили 7 млн грн податку на прибуток.
«Іншими словами, надходження до бюджету з одного пункту обміну становили — близько 1700 грн на рік. А це означає, що значна частина грошей в обмінниках пройшла повз армію, пенсіонерів та переселенців у кишені власників обмінників», — прокоментував Гетманцев.
Читайте також: Куди прямує валютний курс – “засекречений” і реальний
Як повідомлялося, наприкінці липня Національний банк посилив вимоги до небанківських установ, що здійснюють торгівлю готівковою валютою. Зокрема, курси валют можна дізнатися тільки в приміщеннях обмінників, а сам процес купівлі/продажу здійснюється з обов’язковим відеоспостереженням.


Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий