Компенсації за зруйноване житло: на Київщині викрили корупційну схему
Національна поліція
Посилання скопійовано
На Київщині поліція викрила чиновників, які вимагали хабарі за оформлення компенсацій у межах програм відновлення житла, пошкодженого внаслідок війни.
Про це повідомляє Національна поліція України.
Схему вимагання грошей організував головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою сільської ради. Він також виконував обов’язки секретаря комісії з розгляду питань щодо надання компенсацій за пошкоджене майно.
Саме через цю комісію мешканці громади на Київщині оформлювали державну допомогу у межах програм відновлення житла, пошкодженого внаслідок війни.
«До незаконної діяльності посадовець залучив двох підприємців. Фігуранти пропонували громадянам «допомогу» в оформленні компенсацій: обіцяли безперешкодне погодження документів, швидший розгляд заяв та позитивне рішення щодо нарахування виплат», – розповіли у поліції..
За свої «послуги» вони вимагали гроші. У разі відмови платити людям штучно створювали перешкоди, затягували розгляд документів або навмисно ускладнювали процедуру погодження заявок на компенсацію.
Слідчі Головного слідчого управління Нацполіції спільно з оперативниками управління стратегічних розслідувань у місті Києві задокументували два факти отримання неправомірної вигоди на загальну суму 500 тисяч гривень.
Наразі посадовцю сільської ради та одному з підприємців повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, поєднаному з вимаганням.
Нагадаємо:
Вищий антикорупційний суд на три з половиною роки позбавив волі колишнього депутата Волинської облради, який за гроші обіцяв допомогти громадянину придбати земельну ділянку для створення на ній підприємства з утилізації відходів.
Заступника голови Рівненської облради, який отримав півмільйона гривень хабара, засуджено до 9 років позбавлення волі.
Заступнику начальника одного з відділів Луцької міської ради повідомлено про підозру у хабарництві.
На Харківщині правоохоронці викрили посадовця Держгеокадастр, який одержав 300 тисяч гривень хабаря і на момент передачі грошей вживав алкогольні напої і ледь тримався на ногах.


Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий