News.ua


Дослідники розробили безпечну та ефективну літій-металеву батарею

Ноябрь 15
18:21 2023

Поширення мобільних телефонів, ноутбуків та іншої переносної електроніки стало можливим завдяки появі досить ємних та надійних літій-іонних батарей. Однак для потреб електричного транспорту та накопичувачів енергії сонячних та вітрових станцій цієї технології може виявитися недостатньо. Теоретично їм на зміну можуть прийти літій-металеві батареї, якщо вони перестануть вибухати. Дослідники з Чикагського університету знайшли обхідний шлях, що дозволяє обійти багаторічну проблему вибухонебезпечності літій-металевих батарей.

Традиційні літій-металеві батареї містять електроліт із розплавлених солей літію. Цей розчин, а не самі солі, викликають ризик займання — вони леткі та вибухонебезпечні. У спробах убезпечити цей вид батарей вчені пробували різні способи від зміни конфентрації солей до різних типів розчинів. Батареї з твердотілими неорганічними електролітами ставали безпечнішими, а з рідкими електролітами — потужнішими.

Рішенням стало застосування неорганічних розплавів солей для створення енергетично-щільної, безпечної батареї, пише Science Daily.

«Ми розробили негорючу, нелетючу безпечну систему, яка може підвищити щільністю енергії вдвічі в порівнянні з літій-іонними батареями», — заявив професор Чібуезе Аманчукву, керівник дослідницького проекту.

Новий підхід ставить під сумнів структуру самого електроліту. На цей раз вчені отримали електроліт, не розчиняючи солі, а розплавивши їх. Для цього їм довелося отримати новий вид солей, які плавляться за нижчої температури — близько 45 градусів за Цельсієм. В результаті вийшла батарея, яка працює безпечно за 80-100 градусів.

Команда продовжує працювати над складом солей, розраховуючи ще більше знизити температуру плавлення. Їхня мета — отримати досить потужну батарею, яка безпечно працюватиме при кімнатній температурі.

Фахівці з Аргонського національної лабораторії Міненергетики США розробили літій-повітряну батарею, яка одного разу зможе живити регіональні літаки та фури. Вони досягли найвищої на сьогодні щільності енергії для елементів живлення такого типу.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

10 красивых вышиванок от украинских брендов

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua