Єврокомісія закликає США дотримуватися торговельної угоди після нових мит
Посилання скопійовано
Єврокомісія заявила, що Сполучені Штати мають дотримуватися умов торговельної угоди між ЄС і США, досягнутої торік, після того як Верховний суд США скасував глобальні тарифи Дональда Трампа, а він у відповідь запровадив нові мита «для всіх».
Про це повідомляє агентство Reuters.
Єврокомісія, яка веде торговельні переговори від імені 27 держав-членів ЄС, заявила, що Вашингтон має надати «повну ясність» щодо кроків, які планує зробити після рішення суду.
Після того як суд у п’ятницю скасував глобальні тарифи Трампа, президент США оголосив тимчасові загальні тарифи на рівні 10%, а вже наступного дня підвищив їх до 15%.
«Поточна ситуація не сприяє забезпеченню «справедливої, збалансованої та взаємовигідної» трансатлантичної торгівлі та інвестицій, як про це домовилися обидві сторони» у спільній заяві, що визначає умови торішньої торговельної угоди, йдеться в повідомленні Єврокомісії. «Угода є угода».
Ці коментарі були значно жорсткішими, ніж первинна реакція Єврокомісії в п’ятницю, коли вона заявляла лише, що вивчає наслідки рішення Верховного суду та підтримує контакт з адміністрацією США.
Торішня торговельна угода передбачала 15% тариф США для більшості товарів з ЄС, за винятком тих, на які поширюються інші секторальні тарифи, зокрема на сталь.
Вона також передбачала нульові тарифи для частини продукції, наприклад для літаків і запасних частин. ЄС погодився скасувати імпортні мита на багато американських товарів і відкликав погрозу відповісти підвищенням мит.
Нагадаємо:
Президент США Дональд Трамп заявив у суботу, що підвищить з 10% до 15% тимчасову митну ставку на імпорт до США з усіх країн, яку він ввів після того, як Верховний суд США виніс рішення проти його митної програми, заснованої на законі про економічну надзвичайну ситуацію.


Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий