News.ua


Україна на межі гуманітарної катастрофи через удари по енергосистемі

Январь 24
07:33 2026

Олексій Кулеба

Україна наближається до «гуманітарної катастрофи» після місяців російських авіаударів по енергосистемі, і будь-яка майбутня мирна угода має включати припинення атак на енергетичну інфраструктуру.

Про це заявив СЕО ДТЕК Максим Тімченко, пише Reuters.

Тімченко сказав, що Росія — яка розпочала повномасштабне вторгнення майже чотири роки тому — веде кампанію «енергетичного терору» з жовтня 2025 року, завдаючи ударів по електростанціях і перевантажуючи систему протиповітряної оборони.

За словами влади, найбільше постраждали Київ і прилеглі регіони, а мер столиці закликав мешканців тимчасово виїхати, якщо мають таку можливість.

«Нам потрібне енергетичне перемир’я. Перемир’я щодо енергетичних активів, — сказав Тімченко. — Як можна говорити про мир і (паралельно) атакувати людей, знаючи, що вони мерзнуть? Як це може відбуватися одночасно?»

Він зазначив, що Україна пережила два тижні температур від -15 до -20°C, а Росія завдавала ударів по об’єктах транспортування, зберігання та видобутку газу. Росія заявляє, що б’є по військовій та енергетичній інфраструктурі, яка нібито використовується в інтересах ЗСУ.

«Ми близькі до гуманітарної катастрофи, — сказав Тімченко. — Люди мають електрику 3–4 години, потім 10–15 годин — перерва. Є багатоповерхівки, які вже тижнями без тепла».

За його словами, Україна тримається завдяки імпорту газу, зокрема зі США, адже атаки змушують газові, вугільні та гідроелектростанції працювати нижче потужності. ДТЕК втратила 60–70% генеруючих потужностей і зазнала збитків на сотні мільйонів доларів.

Тімченко оцінив відбудову енергетики у $65–70 млрд, посилаючись на оцінки Світового банку, і зазначив, що в багатьох випадках потрібні фактично нові активи: «Йдеться радше про будівництво нової енергосистеми в Україні, ніж просто реконструкцію».

Останніми днями американський керуючий активами BlackRock, за словами Тімченка, став ключовою силою у плані США-Україна щодо підготовки концепції відновлення.

Україна має прискорити розвиток децентралізованої генерації — зокрема нових сонячних проєктів, «зелених» енергопарків і систем накопичення — адже розосереджені об’єкти важче вразити дронами й ракетами, наголосив він. «Ми не можемо розраховувати, що мирну угоду підпишуть. Готуватися треба вже сьогодні», — додав Тімченко, закликавши також накопичувати критичне обладнання та посилювати ППО.

Нагадаємо:

Станом на 18:00 23 січня без тепла залишаються ще 1200 багатоповерхівок Києва, які підключають вдруге після атак ворога 9 та 20 січня.

У Києві зранку 23 січня без теплопостачання залишалось ще 1940 багатоповерхівок, які підключають вдруге після атак ворога 9 та 20 січня.

Мер Києва Віталій Кличко закликав містян, які мають можливість, виїхати за місто, а тих, хто залишається, зробити запас продуктів, води і ліків. За його словами, ситуація складна, але може бути ще гірше.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Компанії забороняють співробітникам розтринькувати бюджет ШІ для виконання дрібних завдань

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua