News.ua


Nord Stream 2 посилює залежність Євросоюзу від Росії — прем’єрка Литви

Июль 08
15:42 2021

Прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте вважає, що необхідно враховувати негативні наслідки добудови газопроводу «Північний потік-2» не лише для України, а й для ЄС, оскільки цей проєкт посилює залежність Євросоюзу від Росії.

Про це вона заявила на спільній з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем пресконференції у Вільнюсі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо говорити не тільки про наслідки для України від цього проєкту («Північний потік-2» — ред.). Мені здається, що такий проєкт підвищує залежність Європейського Союзу від рішень, які ухвалюються у тій країні, про яку не можна сказати, що там існує верховенство права. Тож ризики, пов’язані з цим проєктом, залишаються дуже високими», — сказала Шимоніте.

Вона додала, що Литва повністю підтримує позицію України щодо протидії добудові «Північного потоку-2».

На думку Шимоніте, Литва разом з країнами-однодумцями у ЄС мають спільно зробити все, щоб негативний вплив «Північного потоку-2» у разі його добудови був зведений до мінімуму.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський під час майбутньої зустрічі з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель має намір обговорити загрозу безпеці України та всієї Європи через будівництво газопроводу «Північний потік – 2» і наполягатиме на пріоритетності питань безпеки над економічною доцільністю.

Заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін на конференції «Україна 30. Міжнародна політика» заявив, що українська сторона під час перемовин з Німеччиною і США щодо гарантування енергетичної безпеки нашої країни у разі добудови «Північного потоку-2» наполягатиме на дотриманні «Газпромом» енергетичного законодавства ЄС.

Читайте також: Nord Stream 2: Єнін розповів про майбутні переговори з Німеччиною та США

Газогін «Північний потік-2» розрахований на постачання 55 млрд кубометрів газу щороку з РФ до Німеччини, має протяжність 1234 км. У грудні 2019 року у зв’язку з санкціями США з проєкту вийшла низка західних компаній, зокрема припинило роботи судно-трубоукладник, що унеможливило добудову вчасно. Відтоді російська сторона намагається завершити проєкт самотужки.

Проти завершення проєкту виступають Україна, Польща, країни Балтії тощо. Проти нього також постійно виступає Європарламент.

Фото: Lietuvos

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Чим займатиметься новий регулятор грального ринку

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua