News.ua


На Фестивалі сучасної української музики у Нью-Йорку відтворили сцени війни

Март 31
07:13 2024


У Нью-Йорку в концертних залах Мангеттену проходить щорічний Фестиваль сучасної української музики, значна частина представлених творів пов’язана з війною.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку.

«Нинішній, п’ятий сезон характеризується «перетином кордонів», – розповіла засновниця Лія Бетстоун. – Якщо буквально, то це музика, створена за межами географічних кордонів України… Але й самі твори перетинають межі традиційних жанрів і форм».

Усі композитори, чиї твори представлені на цьогорічному фестивалі, живуть за межами України, де опинилися з різних причин – через переїзд з тимчасово окупованих Росією територій чи еміграцію, навчання, пошуки роботи в попередні роки, пояснила засновниця.

За її словами, сьогодні просування української культури особливе важливе – як засіб привернення уваги до подій у нашій країні.

На сцені лунали твори одеситки Кармелли Цепколенко, киянина Максима Коломійця, львів’янина Золтана Алмаші, уродженки Донбасу Ольги Зайцевої-Герц, українсько-американських композиторів Леоніда Грабовського та лауреата Шевченківської премії Вірка Балея.

Зокрема, Ольга Зайцева-Герц, яка представила свою «Бахмутську рапсодію», виконала разом з канадсько-українською співачкою Марічкою Марчик «автентичними голосами» старовинну українську пісню «Вори-вороги», записану під час етнографічних експедицій у Бахмутському районі Донеччини.

Читайте також: Молодіжний симфонічний оркестр України готує дві світові прем’єри

Фестиваль відбувається у десяту річницю від початку російської війни проти України, зазначила Бетстоун. «Ми присвячуємо його тим, хто дав нам можливість продовжувати цю роботу й гарантував, що голос України не замовк і ніколи не замовкне», – додала вона.

Фото: Володимир Ільченко, Укрінформ

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

У Chrome підтримали союз із Google

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua