Міністри ЄС планують погодити новий санкційний режим – за дестабілізацію Молдови
На зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Люксембурзі мають досягти політичної домовленості про заснування нового санкційного режиму Євросоюзу — проти осіб, які залучені до дестабілізації внутрішньої ситуації у Молдові.
Як повідомляє кореспондент «Європейської правди», про це заявив міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску.
Він сказав, що на зустрічі очікують два важливі рішення щодо Молдови.
«Перше рішення — політична домовленість, якої, сподіваюся, вийде досягнути, я переконаний, що її досягнуть, щодо створення нового санкційного режиму проти тих, хто працює на дестабілізацію країни і порушення конституційного ладу Республіки Молдова», — розповів Ауреску.
Міністр нагадав, що запропонував це наприкінці лютого і радий, що ініціатива швидко отримала підтримку. «Це, мабуть, найшвидший процес створення нового санкційного механізму в історії ЄС. Це буде важливим інструментом для підвищення стійкості і безпеки Республіки Молдова на тлі дій, які керуються з Росії: це демонстрації і підривна діяльність проти конституційного ладу Молдови, які ми спостерігали останніми місяцями», — зазначив Ауреску.
Санкції передбачатимуть заборону в’їзду та замороження активів.
Він також повторив анонс від головного дипломата ЄС Жозепа Борреля про створення цивільної місії ЄС у Молдові, яка допоможе їй ставати стійкішою до гібридних загроз.
Другою пріоритетною темою зустрічі він назвав забезпечення підтримки України, щоб вона могла перемогти у війні.


Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий