News.ua


Ірак розглядає можливість виходу з нафтового картелю ОПЕК

Июнь 26
01:41 2026

Ірак розглядає вихід з ОПЕК

Фото: Getty Images

Посилання скопійовано

Ірак розглядає можливість виходу з Організації країн-експортерів нафти, якщо вона не дозволить країні ​значно збільшити видобуток нафти.

Про це пише Reuters із посиланням на джерела.

Ірак є другим за величиною виробником в ОПЕК після Саудівської Аравії та одним із п’яти її засновників. Сама організація також була заснована у Багдаді, столиці Іраку, в 1960 році.

Значну частину доходів країни становить нафта, обсяги продажів якої різко скоротилися після того, як війна в Ірані фактично заблокувала експорт через Ормузьку протоку.
ОПЕК включає в себе країни Перської затоки (в тому числі Іран), Венесуелу та декілька африканських країн-експортерів нафти. ОПЕК+ – розширений формат, який додає до цього переліку Росію, Казахстан, Бразилію, Мексику, Судан та інших експортерів нафти по всьому світу.
Уряд Іраку бореться з фінансовою кризою, спричиненою війною, і до підвищення квоти ОПЕК на іракський нафтовидобуток слід поставитися серйозно, каже агентству високопоставлений чиновник міністерства нафти Іраку.

Ірак розглядав можливість виходу з ОПЕК, але нинішній план полягає в тому, щоб залишитися членом організації та домогтися підвищення квоти перемовинами, додав він.

Крім того, Міністерство нафти Іраку заявило, що повідомлення про те, що Багдад розглядає можливість припинення свого членства в ОПЕК, не відображають офіційну позицію іракського уряду.

Квота Іраку на липень становить 4,378 млн барелів на добу, хоча поточний обсяг видобутку значно нижчий за цей показник через перебої в роботі Ормузької протоки.

У минулому Ірак також мав труднощі з виконанням квот ОПЕК, оскільки розширював свої нафтовидобувні потужності за допомогою західних нафтових компаній.

Нагадаємо:
Ірак у квітні 2026 року експортував 10 млн барелів нафти через Ормузьку протоку, порівняно з приблизно 93 млн барелів на місяць до війни в Ірані.

Об’єднані Арабські Емірати вийшли з Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) 1 травня 2026 року.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Starlink планує стати повноцінним мобільним оператором

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua