News.ua


Литва адвокатує відкриття українських шкіл у країнах Європи — Кондратюк

Февраль 27
20:42 2024

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк провела зустріч з представниками Міністерства освіти Литви, де обговорили продовження державної програми з підтримки українських шкіл і класів у Литві.

Про це віцеспікерка українського парламенту повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Міністерство освіти Литви продовжить державну програму з підтримки українських шкіл і класів у країні. Про це сьогодні говорили із командою міністерства освіти у Вільнюсі», — поінформувала вона.

За її словами, уряд Литви не має наміру обмежувати можливість дітей вчитися у школах українською.

«Навпаки, вони адвокатують питання відкриття українських шкіл і в інших країнах Європи», — наголосила політик.

Кондратюк підкреслила, що цього року Литва організує проведення українського НМТ для випускників шкіл.

Заступниця Голови ВР повідомила, що нині у Литві функціонує 3 українські школи, яким держава надала акредитацію на здійснення навчального процесу українською.

Вона уточнила, що серед таких шкіл — «Міжнародна Українська школа», яка має відділення у Вільнюсі, Каунасі, Клайпеді та Шяуляї, Харківська школа «Гравітація» у Вільнюсі та школа «Героям слава» у місті Каунас.

Відтак, рідною мовою вчаться 3 тисячі українських дітей, 600 учителів з України працюють за фахом.

«Сьогодні побувала у 2 українських школах, які працюють у Вільнюсі. У «Міжнародній українській школі» вчаться 980 дітей у столиці і ще 1650 дітей – в регіонах», — розповіла Кондратюк.

Політик акцентувала, що «Литва видає на кожну дитину спеціальну освітню субвенцію і надала безкоштовне приміщення».

Читайте також: Кондратюк закликала Сейм Литви ухвалити резолюцію про нелегітимність виборів президента РФ

Вона нагадала, що школа «Гравітація» була евакуйована з Харкова, а наразі у ній вчиться 161 учень з України. Навчання у цьому навчальному закладі платне, бо школі доводиться платити оренду за приміщення, але діти українських військовослужбовців навчаються безкоштовно.

«В обидвох школах і учні і вчителі кажуть, що вже призвичаїлися до життя в іншій країні. Але додому хочуть. Це хороший знак», — резюмувала заступниця Голови ВР.

Як повідомляв Укрінформ, згідно за результатами опитування, 75% українських біженців, які перебувають в Литві, планують повернутись на Батьківщину, коли це буде безпечно, а близько 17% поки що не визначилися.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

На Київщині виявили залишки ворожого БпЛА «Герань-2»

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua