News.ua


як та де можна натрапити на аферистів

Апрель 08
08:29 2025

В Україні активізувалися шахраї, які розсилають фейкові SMS про «запис на прийом», спонукаючи людей переходити за підозрілими посиланнями. Водночас, у комунальній сфері шахраї також не сплять та масово поширюють фейкові застосунки від «Київгазу», намагаючись обдурити споживачів та отримати їхні гроші.

Про схему з застосунком повідомили у «Київгазі». Останнім часом в мережі з’являються фейкові сторінки, що пропонують завантажити нібито офіційний застосунок.

У повідомленнях шахраї закликають користувачів здійснити оплату за розподіл природного газу через цей додаток, проте вся ця інформація є неправдивою. Насправді, «Київгаз» не має жодного офіційного застосунку для оплати газових послуг.

Для того, щоб передати показання та здійснити оплату, слід користуватися перевіреними каналами: чатботами в Telegram або Viber, особистим кабінетом на сайті «Київгазу», онлайн-платежами через Portmone або EasyPay, а також сервісами банків, таких як «ПриватБанк» та «Ощадбанк». Важливо пам’ятати, що шахраї можуть використовувати схожі на офіційні сайти посилання або веб-сторінки з лише незначними відмінностями, тому завжди перевіряйте URL-адресу перед тим, як вводити будь-яку інформацію. Щоб не потрапити в пастку шахраїв, варто дотримуватися кількох простих правил безпеки:

  • не переходьте за сумнівними посиланнями, особливо якщо вони виглядають як набір випадкових символів або майже ідентичні назвам відомих сайтів;
  • не передавайте свої персональні дані через незнайомі або підозрілі канали, сторінки в соцмережах чи інші онлайн-ресурси;
  • завжди перевіряйте інформацію лише на офіційних джерелах — сайті компанії або через перевірені додатки.

Ще однією новою шахрайською схемою є розсилання SMS-повідомлень про «запис на прийом». В таких повідомленнях не вказується, на який саме прийом йдеться мова, що змушує отримувачів перейти за вказаним посиланням з цікавості. Це може стати фатальною помилкою, оскільки за переходом по посиланню можна втратити контроль над своїм телефоном або іншими пристроями.

Після переходу на фейкові сайти шахраї отримують доступ до особистих даних, паролів, а також можуть зловмисно використати вашу інформацію для доступу до онлайн-банкінгу. Важливо розуміти, що жодна офіційна організація не розсилає подібні sms без уточнення деталей або конкретних інструкцій.

  • якщо ви отримали sms із незрозумілим або підозрілим посиланням, не переходьте за ним, навіть якщо текст здається знайомим чи важливим;
  • завжди перевіряйте інформацію через офіційні канали зв’язку або безпосередньо з установами, що, ймовірно, відправили повідомлення;
  • попередьте своїх близьких і знайомих про цю схему, щоб вони не стали жертвами шахраїв.

Источник: obozrevatel.com

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Ребрик показала свою форму после третьих родов на тренировке в спорзале

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua