News.ua


Вчитель-військовий в окопі написав підручник з допомогою СМСок: надихала ситуація навколо

Июнь 15
16:41 2023

Вінницький вчитель Тарас Ткачук написав посібник з української мови просто на передовій. Каже, що ця книга, хоч і не перша, але особлива для нього, йдеться в ТСН.

“Коли ти сидиш в бліндажі чи окопі, про щось думаєш, мене рятувало те, що я думав про підручник, ці думки допомагали структурувати свою діяльність”, — каже автор підручника — військовий Тарас Ткачук.

Вже понад рік як педагог-методист залишив наукову діяльність і записався до тероборони. Про те, що має знову взятися за книжки зрозумів, коли воював на Авдіївському напрямку. “Коли ти дивишся на дерево, і: “О, про дуб можна написати гарну вправу”. Дивишся, як на твоїх очах зникають населенні пукти, і думаєш, напевно треба писати про щось глобальніше”, — пригадує свої думки педагог. 

Усі вправи та граматичні завдання Тарас надсилав на вичитку колезі  повідомленнями. “В мене 70 слів вправи, тому що 70 слів поміщалось у велику СМСку. Ідеї записував, слова цікаві, речення”, — розповідає Тарас.

“Щойно з’явився зв’язок, мені прилітала порція повідомлень. Там є вправи і про мишей, і про поле, урожай, літаки і про небо, про все що оточувало бійця”, — каже колега бійця Анастасія Онатій, яка і отримувала всі матеріали для підручника.   

Коли була можливість — радився з вчителями онлайн.

 Чимало історій у книзі про бійців — таких як Роман Ратушний. “Хлопець, в якого  були великі перспективи, пішов у розвідку і загинув, ми написали про нього з розрахунком, що про таких героїв діти повинні знати”, — переконаний Тарас.  

Освіта — не менш важлива, ніж зброя, каже чоловік. І ворог це розуміє — після деокупації Херсона сам бачив російські підручники там, надруковані задовго до вторгнення окупації. “На обкладинках були кавуни, і ця тема українсько-російська, ми брати, тощо. Це все в них було написано до війни і вони вже прийшли з такими підручниками”, — каже боєць. 

Декомунізація, переконують педагоги, потрібна не лише з назвами вулиць, а й у навчальній літературі. “Тема — складні слова для учнів 5-6 класів в радянських підручниках — перше слово-приклад, який давав підручник, це — ракетоносій. Маленький дрібний приклад, але велика ідеологічна машина, яка на всіх рівнях втручалась в систему освіти”, — додає Анастасія.

Источник: tsn.ua

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Cікорський представив документ про довготривалу підтримку України з боку ЄС

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua