News.ua


Вчені вперше підрахували токсичні хімікати, які використовують для виробництва пластику

Март 18
02:32 2024

Дослідники створили першу базу хімікатів, які використовують у виробництві пластику. Всього їх нарахували 16 тисяч і понад 4 тисячі з них є “дуже небезпечними” для здоров’я людини та навколишнього середовища.

До того ж, регульованим є використання лише 980-ти дуже небезпечних хімічних речовин. Використання ще 3600 найменувань відбувається без нагляду, йдеться у звіті PlastChem, пише CNN.

“Є багато інших нерегульованих хімічних речовин, тож те, наскільки небезпечними вони можуть бути для нашого власного здоров’я чи навколишнього середовища, ми навіть не підозрюємо”, – зазначив Мартін Вагнер, доцент біології в Норвезькому університеті науки і технологій у Тронхеймі.

“Цей звіт є важливим. Це – найповніший каталог хімічних речовин у пластмасі, який я бачив на сьогодні”, – додає педіатр і професор біології Філіп Лендріган, директор Програми глобального громадського здоров’я та загального блага та Глобальної обсерваторії планетарного здоров’я Бостонського коледжу.

У своєму звіті за березень 2023 року Глобальний консорціум вчених, працівників охорони здоров’я та політичних аналітиків, яким доручено стежити за пластиком – від створення до кінцевого продукту – визначив, що цей матеріал “пов’язаний із заподіянням шкоди здоров’ю людини на кожному окремому етапі життєвого циклу пластику”.

“Цей новий звіт підкреслює те, що пластик і хімічні речовини в ньому становить реальну загрозу здоров’ю людини і вимагають набагато жорсткішого регулювання, ніж це було досі”, – стверджує Ландріган.

У звіті PlastChem Report описано систематичний підхід до визначення хімічних речовин, що викликають занепокоєння.

“Найважливіший критерій, який ми використовували, – це токсичність. Багато з цих хімічних речовин, як відомо, дуже шкідливі для здоров’я людини або навколишнього середовища. Вони канцерогенні, мутагенні або токсичні для репродуктивної системи. Деякі мають специфічний вплив на органи: як правило, печінку, оскільки саме там багато хімічних речовин поглинаються з циркуляції”, – сказав Вагнер.

Інші хімічні речовини, такі як фталати, бісфеноли, антипірени та пестициди, втручаються у роботу гормонів і сприяють ожиріння, низьку вагу при народженні, гестаційний діабет, деякі види раку, вроджені дефекти і порушення нервового розвитку, зазначив учений.

Окрім токсичності, звіт класифікував хімічні речовини, що викликають занепокоєння, за тим, як довго вони залишалися в навколишньому середовищі або в організмі людини.

“Виявлені нами хімічні речовини, що викликають занепокоєння, також є стійкими, оскільки вони не легко розкладаються в навколишньому середовищі; біоакумулятивні, тобто накопичуються в організмі з часом; і мобільні, що означає, що вони легко поширюються в питній воді або у водному середовищі”, – додав він.

Источник: life.pravda.com.ua

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Мигрень: когда следует срочно обращаться к врачу

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua