News.ua


вчені вигадали пристрої, які можна навіть скинути з гелікоптера (відео)

Февраль 11
09:56 2025

Сотні роботів, які мають одне завдання. Це може бути військове використання або ж гуманітарне. Сотні крихітних роботів, кожен завбільшки з долоню, можуть швидко дослідити територію після лісової пожежі. Вони шукатимуть постраждалих, знаходитимуть ділянки з токсичними матеріалами та визначатимуть напрямки розповсюдження вогню.

Це лише один із сценаріїв, які стають реальністю завдяки роботі Маркуса Неміца, доцента кафедри машинобудування в Університеті Тафтса (США). Впродовж багатьох років він розробляв концепції ройової робототехніки та шукав способи створити реальні прототипи таких роботів.

Технологічний прорив

Разом із аспірантом Джемом Айгюлом Неміц створив витривалого робота, якого можна надрукувати на 3D-принтері всього за кілька годин. Це значно скорочує час і витрати на виробництво, дозволяючи друкувати сотні роботів за добу.

Особливості нових роботів

На відміну від звичних жорстких роботів, розробки Неміца поєднують м’які та жорсткі компоненти. Завдяки цьому пристрої витримують падіння з висоти (наприклад, скидання з гелікоптера), пересуваються по нерівній місцевості, піску та навіть скелях.

Кінцівки роботів нагадують будову лап ссавців або рептилій: жорсткі кісткові структури з’єднуються м’якими суглобами. Це забезпечує плавні рухи та адаптацію до будь-якої поверхні.

Рої роботів обіцяють стати незамінним інструментом у боротьбі зі стихійними лихами, військовими загрозами та екологічними проблемами. Пристрої можуть використовуватися для розмінування територій, відстеження змін у льодовиках тощо.

Источник: news.telegraf.com.ua

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Депутати розповіли, як голосуватимуть фракції за ратифікацію угоди про копалини

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua