В Україні засудили групу інтернет-шахраїв, які обманювали українців під видом фінансової допомоги
Восьмеро членів злочинної організації отримали вирок.
Організатору та співорганізатору злочинної групи призначене покарання у виді позбавлення волі на 10 років та 6 місяців з конфіскацією майна. Ще двом учасникам організації – 10 років ув’язнення з конфіскацією майна, іншим чотирьом – 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки.
Прокурором в суді доведено, що у період лютий – травень 2023 року обвинувачені, використовуючи фішингові сайти, реалізували схему обкрадання громадян.
Всі учасники злочинної групи, до якої увійшли мешканці Львівської області віком від 22 до 41 року, працювали згідно чітко розподілених ролей та детально продуманого плану. Для реалізації задуму були створені фішингові сайти, які імітували офіційні сайти держустанов та міжнародних організацій. Крім цього були створені чат-боти у месенджерах, які виглядали як офіційні джерела.
Використовуючи ці ресурси, фігуранти пропонували громадянам грошову допомогу під різними приводами.
Для більшого охоплення аудиторії вони масово розсилали смс та розміщували оголошення у соцмережах з інформацією про можливість отримання допомоги від держави та міжнародних організацій.
До повідомлень долучали посилання на фейкові сайти банківських установ. Там потерпілі вводили свої справжні дані для доступу до онлайн-банкінгу.
Таким чином члени організації отримували доступ до банківських рахунків потерпілих та могли викрадати їх кошти.
У подальшому, обвинувачені виводили кошти через одну з мереж АЗС. Для цього вони додавали картки потерпілих до облікових записів «бонусних» карт АЗС і потім розраховувалися ними за паливо. Заправляли таким чином як свої автомобілі, так і транспортні засоби інших людей, яким пропонували паливо за зниженою ціною. Крім цього заправляли пальне у каністри для подальшого його продажу.
Встановлено, що таким способом чоловіки заволоділи коштами на суму приблизно 800 тис. грн.
Наразі роботу фішингових сайтів заблоковано.
Залежно від ролі в злочинній організації всім обвинуваченим інкримінували шахрайство, створення, керівництво злочинною організацією, а також участь у ній (ч. 4 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255 КК України). Крім цього чотирьом учасникам (в тому числі організатору та співорганізатору) – несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) мереж (ч. 5 ст. 361 КК України), а одному з учасників ще додатково інкримінували незаконне придбання та зберігання психотропних речовин без мети збуту (ч. 1 ст. 309 КК України).
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий