Українцям впарюють оптику, але іноді надійніше використовувати Ethernet
Нарешті Інтернет асоціація України відреагувала на не дуже продуману репліку одного з чиновників, що в разі блекаутів нас врятує оптичний інтернет!
Сьогодні з’явився такий лист:
Попри всі зусилля наших військових і енергетиків, влада попереджає українців про можливі проблеми з енергоживленням цієї зими, і, відповідно, з інтернет-доступом.
Телеком-оператори вклали значні кошти в модернізацію і підвищення енергостійкості своїх мереж. Йдеться як про волоконно-оптичні мережі PON (Passive Optical Network), так і про класичні Ethernet-технології, які на сьогодні використовує більшість абонентів.
Останнім часом в публічному просторі поширюються заклики, в тому числі і від посадовців, щодо необхідності переходу з Ethernet на PON-мережі, як більш енергонезалежні. Насправді ж кожна з цих технологій має свої переваги і недоліки в умовах знеструмлення.
Отже, що має знати споживач, щоб залишатись на зв’язку навіть під час блекаутів?
PON-мережі не потребують наявності комутатора безпосередньо у будинку, тому джерела резервного живлення можуть бути використані оператором дещо ефективніше. Проте в будь-якому разі оператори не зможуть живити своє обладнання в умовах знеструмлення тривалий час, і це не залежить від технології мереж. І при цьому споживачу PON-мережі треба забезпечити більше резервування зі свого боку – він має додатково встановити та забезпечити аварійне живлення PON-модема. Разом з wi-fi-роутером це вимагатиме близько 30 Ватт. Навіть потужний повербанк не витримає і кількох годин такого навантаження, тому при використанні цієї технології абоненту краще розраховувати на власний електрогенератор або зарядну станцію.
Ethernet-мережі у більшості операторів також вже обладнані засобами резервного живлення, які здатні забезпечити подачу сигналу до 8 годин, інколи навіть більше. При Ethernet-доступі відпадає потреба у придбанні та енергоживленні додаткового PON-модема. Навіть використання wi-fi-роутера і, відповідно, повербанку не обов’язкове, оскільки Ethernet-кабель можна безпосередньо під’єднати до ноутбука. Цілком можливо, що таке рішення влаштує значну кількість споживачів. Перевагою Ethernet-технології є також менша залежність якості сигналу від відстані до комутатора. Тому рішення на базі Ethernet може бути оптимальним для значної кількості споживачів.
Інформацію про наявність резервного живлення і приблизний час роботи мережі в умовах знеструмлення можна отримати у вашого PON- або Ethernet-провайдера. Адже і та, і інша технологія не працюватиме без такого резервування під час блекауту.
Вітчизняний ринок інтернет-доступу один з найбільш конкурентних у світі, його основу складає малий та середній бізнес. Це є передумовою його сталості і стійкості під час війни, весь світ зараз вивчає та переймає наш досвід. В інтересах суспільства не допустити монополізації цього ринку. Зі свого боку, українські оператори електронних комунікацій зроблять все можливе і неможливе, щоб забезпечити зв’язком та інтернет-доступом своїх абонентів.
Так от я особисто маю вдома ці обидва рішення і можу сказати, що, як на мене, Ethernet-доступ від нормального провайдера більш надійний під час відключень.
Ви просто вмикаєте це у свій ноутбук і все працює!
Натомість оптичний модем потребує незалежне джерело живлення, як і модем — бо без нього в PON неможливо під’єднатися! Тобто, без дорогої зарядної станції годі і мріяти юзати оптику!
Тепер про рівень провайдингу:
В мене Ethernet поставляє Павутина. Вже рік в моєму домі стоїть потужний блок резервного живлення, який змонтував цей провайдер. І понад добу я маю інтернет під час блекауту.
Енергонезалежність оптики має обійтися у 20-30 тисяч гривень, і вона не буде тримати добу. Крім того оптика глючить мінімум раз на тиждень і мене знов виручає Павутина.
Безумовно, якщо ваш провайдер недбалий — міняйте його негайно. Бо під час відключень черга на підключення зростає на пів року!
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий