News.ua


Учені створили найпотужніший у світі лазерний промінь: як це змінить електроніку

Март 06
18:03 2025

Електронний промінь має піковий показник струму в 5 разів більший, ніж будь-який аналогічний промінь, коли-небудь створений.

Дослідники з Національної прискорювальної лабораторії SLAC розробили нову технологію, яка використовує лазерне формування замість традиційних мікрохвильових полів. Отриманий лазерний електронний промінь, який потужніший за будь-який інший у 5 разів, відкриває нові можливості в астрофізиці, квантових дослідженнях, електроніці та прискорювачах, пише interestingengineering.com.

Вчені застосували лазерну модуляцію до мільярдів електронів у межах перших 10 м прискорювача завдовжки в 1 км. Після цього перед ними постало важливе завдання — акуратно транспортувати пучок, не втрачаючи ретельно сформованої структури перед його стисненням.

За місяці випробувань і вдосконалення техніки команда успішно створила високоенергетичні електронні пучки, які тривають лише кілька фемтосекунд (одна квадрильйонна секунди) і мають пікову потужність на рівні петавата, що приблизно в п’ять разів більше, ніж було можливо раніше.

Ця новаторська технологія пропонує новий інструмент для наукових досліджень. Вона дасть змогу вивчити природні явища точніше, ніж будь-коли раніше. Наприклад, в астрофізиці потужний електронний пучок можна направляти на тверді або газові цілі для імітації ниток, виявлених у зірках. Вчені давно спостерігали ці нитки в космосі, але тепер можуть відтворювати і вивчати їх у контрольованому середовищі.

Інші вчені вже почали використовувати цю технологію для вдосконалення прискорення плазмового кільватерного плазмового поля, що може призвести до створення більш компактних і ефективних прискорювачів частинок.

Також існує потенціал використання цих пучків для створення аттосекундних світлових імпульсів. Ці досягнення можуть зробити революцію в дослідженнях у галузі квантової фізики, хімії і не тільки.

Завдяки цьому прориву експериментальні випробування вдосконалених прискорювачів SLAC (FACET-II) тепер позиціонуються як провідний центр для екстремальних експериментів з електронними пучками.

Источник: focus.ua

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Незрозуміло, як Росія буде дотримуватись короткого перемир’я — глава МЗС Італії

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua