News.ua


У Києві влаштували полювання на фейки онлайн

Октябрь 28
04:56 2019

Квест-гру з медіаграмотності, де навчають розрізняти фейки онлайн та боротися з пропагандою, провела міжнародна організація IREX.

У Києві зібрались ентузіасти з різних міст України – вчителі, університетські викладачі, студенти – щоб пограти гру "Руйнівники фейків".

Розбилися на команди. Отримали завдання: проаналізувати новини, опубліковані на сайті The Pravda Times, і визначити, де правда, а де брехня. На сайті є застереження: він не справжній. Спеціально створений для гри, щоб на фейкових «новинах» учитися відрізняти дезінформацію.

Ось, наприклад, топ-новина. Народний обранець Д. на своєму приватному супер-джеті, за бюджетні кошти, злітав відпочити на курорт країни-агресора в Сочі. Або інші "сенсації": бойовики захопили владу на Черкащині; під Києвом будують новий ядерний могильник; більшість українців, згідно із соцопитуваннями, вимагає наступу на фронті.

Учасники змагаються, хто більше вполює фейків. Для цього треба перевірити факти: чи справді відбувся рейс у Сочі, про який повідомляється у новині? Чи фотографія «нового ядерного могильника» нова і чи дійсно зроблена під Києвом? Чи стотисячний натовп мітингувальників у Броварах, про який пишуть на сайті, зафіксували міські камери спостереження?

"Наш проект впроваджує медіаграмотність в освіту. Його мета – навчити людей перевіряти інформацію та мислити критично. Опанувати базові інструменти перевірки інформації", – розповіла "Голосу Америки" Тетяна Таранкова, що представляє міжнародну організацію IREX в Україні.

Як додає творець гри Мирослав Криж, "спочатку я — злий чарівник і створюю фейки, а потім я — добрий чарівник і показую, як ці фейки розвінчати".

Учасники квесту вчаться полювати за медійною брехнею, а потім роз’їдуться по Україні та організують такі ж ігри у себе в школі, університеті, коледжі.

Анна Киналь – одна з десятків учителів, що беруть участь у проекті. Викладає англійську та німецьку мови у Вінницькому технічному ліцеї.

Як вона каже, "середньостатична людина, читаючи новини, на жаль, схильна сприймати все буквально. Особливо це стосується покоління "30+" і старших. Бо за радянських часів було прищеплене уявлення про те, що телебачення, газети, радіо — це джерело виключно правдивої інформації".

Анна проводить у себе в ліцеї онлайн-курс з медіаграмотності. За її спостереженням, молодь та підлітки дуже швидко навчаються помічати маніпулятивний контент.

"Тому я вважаю, що подібні ігри потрібно проводити не лише з дітьми, але і з батьками. Адже старше покоління значно більше потребує знань та навичок, які допоможуть їм розрізняти медійну брехню. Старші люди лише нещодавно зареєструвались у соціальних мережах і схильні вірити абсолютно всьому, що там пишуть», – розповіла пані Киналь "Голосу Америки".

Соціальну гру "Руйнівники фейків" запроваджують в Україні в рамках проекту "Вивчай та розрізняй". Цей проект з медіаграмотності для середніх шкіл здійснює Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX спільно з Академією української преси та інтернет-проектом Stop-Fake за сприяння посольств США та Великої Британії в Україні.

Источник: ukrainian.voanews.com

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Старший сын Бекхэмов взялся за новое дело после смерти любимца

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua