News.ua


Шахраї видурили у українців понад 90 тисяч гривень

Январь 08
19:28 2025

Поліцейські зареєстрували три нових факти вчинення шахрайства під приводом надання банківських послуг.

Мешканець Миргорода став одним із потерпілих від псевдобанкіра. Попередньо відомо, що до чоловіка зателефонувала невідома особа, яка представилась працівником банку. Під приводом оформлення грошової допомоги шахрай заволодів із картки потерпілого 73 тисячами гривень.

За подібною схемою шахраї ошукали й мешканця Хорольщини. У цьому випадку невідома особа також представилась працівником банку та під приводом зміни паролю до інтернет-банкінгу заволоділа коштами з картки потерпілого в сумі 13 тисяч 500 гривень.

В цей же день псевдобанкір ошукав і жительку Лубенського району. Під приводом розблокування інтернет-банкінгу невідома особа заволоділа з банківської картки жінки 8 тисячами гривень.

За фактом шахрайських дій слідчі поліції під процесуальним керівництвом прокуратури розпочали кримінальні провадження за частиною 4 статті 190 (Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від трьох до восьми років позбавлення волі.

Зазвичай зловмисники, які видають себе за банківського працівника, ошукують людей під такими приводами:

  • «оцінити послуги банку»;
  • «банк змінює реквізити»;
  • «оформлення грошової допомоги»;
  • «даними вашої банківської картки заволоділи шахраї та намагаються зараз зняти кошти. І щоб уникнути списання — продиктуйте СМС-код та введіть наступну комбінацію цифр».

Пам’ятайте важливі правила безпеки від шахраїв:

  • Ніколи й нікому не повідомляйте PIN-код та CVV-код ваших банківських карток, а також їх номери, строк дії, паролі від інтернет-банкінгу, кодове слово та іншу конфіденційну і персональну інформацію.
  • Не відповідайте на СМС-повідомлення, які надіслані нібито від банку, де вас просять надати персональну інформацію.
  • Не переходьте за сумнівними посиланнями, надіслані в СМС чи месенджерах. Зазвичай, саме у такий спосіб зловмисники отримують доступ до банківських рахунків, звідки перераховують ваші заощадження на інші підконтрольні їм банківські рахунки. У разі отримання подібних дзвінків чи СМС-повідомлень радимо не відповідати, а негайно зателефонувати до банківської установи та повідомити службу безпеки про такі дії.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Розробники з Південної Кореї представили перший вітчизняний бойовий винищувач KF-21 Boramae

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua