News.ua


Розкриті технічні характеристики іспанського надводного розвідувального дрона Sead 23

Май 15
12:29 2025

Іспанські Військово-морські сили уклали контракт на постачання безекіпажного надводного апарата Sead 23 виробництва Seadrone. Вартість закупівлі становить 1,1 мільйона євро, постачання очікується протягом року на базу у місті Рота. Рішення стало результатом багаторічного тестування платформи на п’яти кораблях іспанського флоту, включаючи Juan Carlos I та Castilla, а також участі Sead 23 у понад десяти національних і міжнародних навчаннях, серед яких Flotex, REPMUS та Dynamic Messenger.

Sead 23 має довжину 6,95 метра, ширину 2,3 метра й осадку 1,2 метра. Оснащений дизельним двигуном потужністю 240 к.с. та водометною системою Hamilton, апарат розвиває швидкість до 33 вузлів. Його вантажність становить 600 кг, а автономність — до 10 днів на швидкості 4 вузли. Платформа підтримує широке коло завдань: від прибережної розвідки й картографії до протичовнової боротьби, супроводу та виявлення цілей.

Конструкція дозволяє встановлювати модулі з гіростабілізованою оптикою, радарами, гідрофонами, дистанційним озброєнням калібру 7,62 мм, легкими торпедами та електронними засобами боротьби. Під час випробувань апарат демонстрував здатність діяти на хвилях висотою до 1,5 м, зберігаючи швидкість 30 вузлів. На навчаннях REPMUS 21 Sead 23 залишався непоміченим для інших платформ, доводячи свою малопомітність у полі бою.

Система зв’язку містить 4G і 5G канали з радіусом керування до 12 морських миль. Sead 23 обладнаний нічною камерою з 20-кратним зумом, електрооптичним блоком із 36-кратним оптичним і 12-кратним цифровим зумом, твердотілим радаром, двочастотним і багатопроменевим гідролокаторами, а також метеорологічними сенсорами. Дрон здатен проводити розвідку, рятувальні місії, висаджувати рятувальне спорядження та маркери для виявлення об’єктів на воді.

Заснована у Віго компанія Seadrone бере участь у державних технологічних ініціативах з 2016 року. Sead 23 став першим апаратом, що працював через 5G-хмарну інфраструктуру на борту корабля Castilla. Платформа також використовувалася для проведення батиметричних вимірювань у співпраці з Іспанським гідрографічним інститутом і центром GEOMETOC НАТО.

Источник: noworries.news

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Почему нам снятся страшные сны

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua