Обсяг IT-послуг, що були надані вітчизняними фахівцями за кордоном, значно впали
Українські IT-компанії працюють переважно на закордонних ринках. Проте, як виявилось, обсяг IT-послуг, що були надані вітчизняними фахівцями за кордоном, значно впали.
Відповідно до статистики, у серпні заробітки українських IT-шників у порівнянні з липневими показниками зросли на 1,3%, що відповідає 7 млн доларів. Загалом в останній місяць літа доходи українських компаній у цьому секторі економіки склали 566 млн доларів. Проте, якщо порівняти прибутки із аналогічним періодом 2022 року, то виявляється, що за рік вони зменшились відразу на 8,9%. А це у грошовому еквіваленті відповідає 55 млн доларів.
Таку невтішну новину повідомив Львівський IT Кластер, опираючись на дані, надані Нацбанком. Відповідно до статистики Регулятора, у період від січня до серпня 2023 року вітчизняними компаніями було надано ІТ-послуг на суму 4,5 млрд доларів. У минулому році за цей період українським IT-шникам вдалось заробити на 8,2% більше (403 млн доларів).
Загалом цьогоріч серед загальних обсягів експортованих українськими компаніями послуг на IT-сектор припало 40,5%. У минулому році цей показник склав 48,6%. Отож наразі можна говорити про 8% зниження попиту на українських IT-фахівців.
Водночас, у серпні відбулось певне відновлення попиту на послуги вітчизняних компаній. Він за останній місяць літа зріс 1,1%. Отож наприкінці літа українському бізнесу на закордонних ринках вдалось заробити 1,4 млрд доларів. Це на 15 млн доларів більше, ніж у липні.
Лідирує за обсягами імпорту послуг у сфері цифрових технологій США. Доходи українців від Сполучених Штатів у IT-секторі від початку року до кінця серпня склали 1,8 млрд доларів. А це 39,3% від загальної сума заробітків IT-компаній за вказаний період. Лише у серпні від США надійшло 217,9 млн доларів.
Друге місце у рейтингу імпортерів українських ІТ-послуг посіла Мальта — 8,9% (399 млн доларів). На третьому місці Велика Британія – 8,3% (374,7 млн доларів).
Якщо ж говорити про першу п’ятірку імпортерів, то до згаданих країн слід додати Кіпр та Ізраїль. Співпраця вітчизняних IT-фахівців з цими країнами у 2023 році дала змогу заробити 5% (225,2 млн доларів) та 4,4% (197,5 млн доларів) відповідно.
До першої ж десятки країн-імпортерів також входять Швейцарія, Німеччина, Нідерланди, Польща та Естонія. У підсумку, зазначені 10 країн імпортують 80,4% IT-послуг, що надають українські фахівці.
Источник: one.ua
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий