News.ua


Інженери хочуть створити перший процесор на 1-нм

Ноябрь 18
13:26 2023

Передбачається, що 1-нанометрові напівпровідники увійдуть у масове виробництво вже у 2030-х роках і будуть на 20% продуктивнішими, ніж 2-нанометрові чипи.

Японський виробник мікросхем Rapidus і Токійський університет співпрацюють із французьким дослідницьким інститутом Leti для спільного розроблення базової технології проєктування чипів із використанням технології в діапазоні 1 нанометра. Про це повідомляє портал Asia Nikkei.

Партнери почнуть активно обмінюватися технологіями вже наступного року. Крім того, Rapidus уже співпрацює з IBM і бельгійською дослідницькою групою Imec для реалізації мети масового виробництва 2-нм чипів у 2027 році. Передбачається, що 1-нм напівпровідники увійдуть у масове виробництво вже у 2030-х роках. Порівняно з 2-нм техпроцесом 1-нм технологія підвищить енергоефективність і обчислювальну продуктивність на 10-20%.

Минулого року Rapidus, Токійський університет та інші японські національні університети об’єдналися з дослідницьким інститутом Riken країни, щоб сформувати Центр передових напівпровідникових технологій (LSTC). У жовтні LSTC підписала з Leti меморандум про взаєморозуміння для вивчення можливості співпраці.

У традиційних структурах компонентів мікросхем мініатюризація, що перевищує певний рівень, знижує енергоефективність і обмежує можливості підвищення продуктивності. Японія не володіє власними ноу-хау в розробці напівпровідників у діапазоні 1 нм. Тому японська Rapidus та інші зацікавлені сторони планують налагоджувати стосунки з дослідницькими інститутами та зарубіжними компаніями за допомогою спільних досліджень та імпорту 1-нм технологій проєктування. Rapidus було створено минулого року за підтримки уряду Японії з метою відродження вітчизняної індустрії мікросхем.

На початку 2000-х років Японія запустила кілька національних напівпровідникових проєктів, спрямованих на розробку технологій мініатюризації, але жоден з них не дав значущих результатів. Великі японські виробники електроніки відмовилися від розробки передових чипів через великий витратний тягар, повідомляє портал Asia Nikkei.

Світові лідери Samsung Electronics і Taiwan Semiconductor Manufacturing Co планують почати масове виробництво напівпровідників за 2-нм технологією у 2025 році. Intel, що виробляє продукцію за 4-нм техпроцесом, планує наступного року почати виробництво чипів за 1,8-нм техпроцесом.

Источник: focus.ua

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Какой будет курс доллара с 5 по 11 мая: прогноз

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua