News.ua


Дизайнер створив «наручний суперкомп’ютер» Cray Y-MP: що вміє дивовижний гаджет

Июнь 21
16:20 2024

Система працює на платі Diligent CMOD-A7 FPGA з ядром центрального процесора Cray з частотою 105 МГц. Вона дає змогу милуватися космосом у будь-який зручний час.

Інженер-електрик Кріс Фентон створив мініатюрну версію суперкомп’ютера Cray C90, яка має форм-фактор наручного годинника. Про те, як працює пристрій, розповіло видання Tom’s Hardware.

Інженер, який бере участь у проектуванні справжніх суперкомп’ютерів, за допомогою 3D-друку створив гаджет, який можна носити на зап’ясті. Пристрій має досить дивний, але цікавий функціонал. Дизайн був запозичений Фентоном у Cray C90 — серії векторних суперкомп’ютерів, випущених компанією Cray у 1991 році. Модель у масштабі 1:25 отримала назву Cray Y-MP C916. Вона оснащена OLED-дисплеєм, акумулятором із вбудованим зарядним пристроєм, ремінцем.

Система працює на платі Diligent CMOD-A7 FPGA, яка містить ядро центрального процесора Cray з частотою 105 МГц, що відповідає фактичній тактовій частоті суперкомп’ютера Cray J90 1994 року випуску, який підтримував до 32 процесорів із тактовою частотою 100 МГц, мав 4 ГБ основної пам’яті та пропускну здатність до 48 ГБ/с.

Інтерфейсний процесор являє собою мікроконтролер Teensy 3.6, що керує сигналами скидання та інтерфейсом SPI, які надходять у процесор Cray. Мікроконтролер Teensy також керує OLED-дисплеєм.

Далі Фентон задіяв метод гравітаційного моделювання N-тіл, використовуючи математичні формули, щоб продемонструвати, як взаємодіють планета та її супутники.

Мовою Python розробник написав симуляцію Юпітера і 63 його супутників. Наслідуючи векторні інструкції Cray С90, він, Кріс, створив програму для гаджета, яка демонструє поведінку Юпітера і супутників, що обертаються навколо газового гіганта. Координати були взяті з системи Horizons NASA.

Винахідник каже, що використання його суперкомп’ютерного наручного годинника вельми неординарне: щоб дізнатися, котра година, потрібно подивитися на положення супутників Юпітера, адже вони перебувають у певних місцях у певний час доби. Користувачеві потрібно знати, що, коли і де.

Источник: focus.ua

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Трамп підтягнув на топ-посаду ще одну людину з Fox News

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua