News.ua


Чому не можна забивати пам’ять смартфона чи ноутбука на всі 100%

Ноябрь 16
09:12 2023

Дуже часто бачу, що багато користувачів використовують дисковий простір смартфона або ноутбука на 100% – залишається буквально кілька сотень мегабайт вільного місця. І це погано та неправильно. Підпишіться на мій блог, поставте лайк, а я вам розповім про це докладніше.

Постійна пам’ять будь-якого пристрою використовується не тільки для зберігання даних – операційної системи, програм та файлів. Під час роботи ОС та програм накопичувач також активно використовується для створення тимчасових файлів. Наприклад, ви працюєте з документами – програма редактор періодично зберігає ваш документ у постійну пам’ять, щоб у разі будь-яких проблем (вимикання, зависання) користувач не залишився без своїх даних.

Чому не можна забивати пам’ять смартфона чи ноутбука на 100%

Але це все дрібниці – найбільше постійна пам’ять використовується операційною системою та додатками для створення тимчасових кеш-файлів. Взяти, наприклад, браузер – ви постійно переглядаєте сайти. Сайт влаштований так, що складається із статичних та динамічних даних.

Статичні дані – це зображення, а також файли CSS і JS – все те, з чого будується “скелет” сайту. Щоб постійно не вимагати ті самі дані з сайту, не навантажувати канал і сам пристрій, всі однакові об’єкти тимчасово зберігаються всередині накопичувача пристрою. Так працює як комп’ютер, і смартфон.

p align=”justify”> Операційна система також створює безліч тимчасових файлів, щоб не навантажувати систему і не проводити повторні обчислення. А у разі нестачі оперативної пам’яті, ОС може зберігати частину даних усередині постійної пам’яті, щоб звільнити оперативну. За цим принципом будь-який додаток може створювати тимчасові файли, які називаються кешем.

І тут ми перейшли до найцікавішого – чому не можна забивати постійну пам’ять на 100%? Пристрій почне гальмувати – потрібно кудись складати ці тимчасові дані, а якщо немає вільного місця, то система намагатиметься видалити старі дані або використовувати вільну оперативну пам’ять для зберігання.

Тут працює залізне правило – що у комп’ютері, що у смартфоні необхідно залишати 10-15% від загального обсягу накопичувача. Припустимо, у вашого смартфона 64 гігабайти постійної пам’яті. Краще, щоб залишалося щонайменше 7 гігабайт вільного місця – так пристрою буде простіше працювати. З комп’ютером те саме, але все залежить також від кількості працюючих програм.

Деякі програми, наприклад, ігри можуть вимагати велику кількість вільного місця в процесі гри, навіть більше 10 гігабайт і це нормально.

З кожним роком нам потрібен все більш ємний накопичувач — обсяги даних зростають, так і додатки стають «важчими». Для смартфона на сьогоднішній день мінімум постійної пам’яті – 128 гігабайт. Для ПК або ноутбука – твердотільний SSD накопичувач, ємністю від 512 гігабайт.

У смартфон (у більшість моделей), звичайно, можна вставити карту пам’яті, тільки ось швидкість роботи її в багато разів нижче, ніж внутрішня пам’ять, а через особливості не всі програми можуть використовувати карту пам’яті для роботи. Також не забуваємо, що мініатюрна карта пам’яті – вкрай ненадійний накопичувач, можна відразу втратити свої дані, краще робити резервні копії в інше місце.

Источник: itechua.com

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Трамп хоче, щоб угода про надра стала «важелем впливу» на Росію — міністр фінансів США

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua