News.ua


У Татарбунарах працює унікальна організація, створена в рамках програми USAID «Нове правосуддя»

Октябрь 24
10:33 2019

Мета роботи Центру — покращення доступу жителів громади до правосуддя.

У Татарбунарах працює унікальна організація, створена в рамках програми USAID «Нове правосуддя»

Громадський центр правосуддя на Одещині провів відкриту зустріч з керівництвом поліції.

23 жовтня у місті Татарбунари Одеської області відбулася відкрита зустріч із керівництвом місцевої поліції у рамках проекту «Кава з поліцейським».

Зустріч була організована Громадським центром правосуддя, який відкрився у Татарбунарах в січні цього року.

Громадський центр правосуддя є неприбутковою недержавною організацією, яка працює за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Нове правосуддя».

Мета роботи Центру – покращення доступу мешканців громади до правосуддя, підвищення рівня знань громадян щодо судочинства і організація співпраці правоохоронців з населенням.

У зустрічі «Кава з поліцейським» взяли участь начальник Татарбунарського відділення поліції Олександр Бодюл, працівники Громадського центру, представники громадськості та місцевих підприємств, зокрема, Олег Ворошиловський, технічний директор українського відділення компанії HANPLAST, яка зараз будує у селі Білолісся Татарбунарского району нову сонячну електростанцію, що має стати значним донором районного бюджету.

Як повідомив голова Громадського центру правосуддя у Татарбунарах Леонід Семененко, це вже не перша зустріч, яку проводить Центр.

«До цього наша організація успішно проводила такі заходи, як «Кава з суддею». Щоб суд був ближче до людей, а люди – ближче до суду, Центр почав виїжджати з суддями у населені пункти. Ми приїхали до Білолісся, люди зустрілися із суддею – зустріч планувалася на сорок п’ять хвилин, а вийшло все на дві з половиною години, і то вони не хотіли один одного відпускати. Обговорювали все, починаючи від того, які проблеми є у суду і які проблеми є у людей. Наприклад, в Татарбунарскому райсуді катастрофічно не вистачає кадрів – зараз із чотирьох належних за штатом суддів є лише один. Люди не можуть отримати в повній мірі захист своїх прав. Наш Центр вже звертався до Вищої ради правосуддя, до Вищої кваліфікаційної комісії суддів та до Офісу Президента, щоб провели конкурс на заміщення вакантних посад у нашому райсуді», – розповів Леонід Семененко.

Наразі в Україні, окрім Громадського центру правосуддя у Татарбунарах існують ще два аналогічних центрі – у Чугуєві (Харківська область) та при Київському райсуді в Одесі.

Програма USAID «Нове правосуддя», за якою здійснюють діяльність ці центри, працює в Україні з жовтня 2016 року.

Мета програми – надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією.

Share

Статьи по теме

Загрузка...

Загрузка...

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание и тон вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи, которые систематически нарушают это правило - будут заблокированы.

Последние новости

Британия призвала Россию к выполнению обязательств по «Нормандскому саммиту»

0 комментариев Читать всю статью

Курс валют на портале Finance.ua

Мы в соцсетях