News.ua


ГЕРОЇ НАШОГО ЧАСУ: ТИМОФІЙ СОЛОВЙОВ

Февраль 02
16:58 2023

Волонтер, людина яка має активну громадянську позицію, з 2016 року допомагає українським військовим в зоні АТО та ООС, за самовідданість та незламну силу волі був нагороджений медаллю “Незламним” російсько-українська війна.

Тимофію, розкажіть коли Ви почали активно займатись волонтерською діяльністю та з чого розпочалась Ваша співпраця з військовими?

  • З 2016 року я займаюсь дронами. Ще з того часу моя робота часто перетиналась з військовими які брали участь в бойових діях на Сході в зоні АТО, а потім ООС. Тоді я і познайомився з багатьма військовими, до речі з полком Азов також. Деякий час вони замовляли квадрокоптери та інше обладнання, я їм намагався максимально сприяти та допомагати. Не мало бувало випадків коли до мене звертались військові з замовленнями і я, по можливості, безплатно або по собівартості віддавав обладнання. Пізніше я розвивав напрямок дронів Autel та напрямок fpv – коли пілот керує моделлю, спостерігаючи зображення, яке передається у відеоокуляри. Саме такі дрони я і постачав військовим.

Чи готувались Ви до війни? Що взагалі думали з приводу інформації про можливе вторгнення росії на територію України?

  • У вересні 2021 року почала з’являтись інформація в ЗМІ про ускладнення ситуації біля кордону і я почав багато надавати цьому значення та аналізував ситуацію. З часом після розмов з військовими експертами, зокрема й іноземними, я почав розуміти що все йде до війни. Прогнози більшості були дуже невтішні, говорили що шансів в України не багато протистояти такій “величній” армії. Багато знайомих та друзів не вірили, що наші сусіди можуть піти війною, але були й ті хто виїхав за кордон. 23-го лютого перед сном я читав новини й розумів, що прокинусь вже в війну.

Де застала Вас війна? Які були перші Ваші дії? Що відчували?

  • Я був вдома в Києві. Приблизно о 5 ранку пролунали вибухи, я одразу почав переглядати новини і соцмережі. Перший час не було ніякої інформації, тільки відео та повідомлення про декілька вибухів без уточнення. Потім я побачив сторіс одного з політиків “почалась війна”. Я не був шокований, але все одно ніяк не міг цього сприйняти. Перш за все я почав збирати речі, взяв свої особисті дрони та поїхав забрав найважливіше обладнання і дрони на складі. Пізніше свої дрони та обладнання зі складу я передав полку Азов.
  • Я дуже жалкував що багато обладнання яке замовили військові не встигло приїхати з закордону до початку війни. О 8 ранку я зателефонував менеджеру логістичної компанії й попросив уточнити де саме обладнання і чи можна було знайти мені способи його перевезти самостійно. Мені відповіли що зовсім нічого не зрозуміло, треба почекати щоб це питання з’ясували. Я почав чекати спостерігавши за подіями які відбувались. Через деякий час побачив відео вертольотів в Бучі, спочатку я в це просто не повірив і зателефонував другу запитати що там відбувається. Він сказав що бачить їх у вікні та почав рахувати 21,22,23. Зазначив, що на жаль вони всі не наші, але з’явився один винищувач і він здається наш. Це все дуже не втішало. Я не пропускав жодної новини й здавалось що день йшов як тиждень. Іноді приходили думки “можливо це і кінець”, особливо коли ЗМІ доносили інформацію не зрозуміло і писали “в Київ увійшли диверсійні сили ворога”. А американські новини заявляли, що Київ буде взято протягом 96 годин.
  • Вночі побачив інформацію про захоплення аеродрому Васильків, тоді його поїхав відбивати полк Азов. Саме ті військові з якими я найбільше співпрацював, я був впевнений що бій буде на їх користь.

Що Вас мотивувало на той момент найбільше? Які були Ваші подальші дії?

  • Я вирішив виїхати з Києва, дороги були сильно завантажені, їхав я 2 доби. Вже в дорозі я побачив повідомлення що аеродром Васильків звільнено, і одразу відеозвернення Володимира Зеленського, де він сказав “значить так я тут, ніяку зброю ми не складаємо, будемо захищати нашу державу”. Після цих слів я зрозумів що ми обов’язково переможемо в цій війні і мені треба максимально налаштуватись на допомозі нашим військовим.
  • Декілька днів я намагався зв’язатись з менеджером та його директором з логістичної компанії, але все було марно. Всі телефони були вимкнені, а це була одна із найбільших логістичних компаній в країні. Я почав активно шукати інформацію про найвище керівництво. Через деякий час я знайшов особистий номер телефона генерального директора, подзвонив йому, розповів ситуацію. Я попросив, щоб дали інформацію де саме знаходяться дрони в Європі, щоб я продумав варіанти як їх забрати та передати військовим. Директор попросив трохи часу, щоб знайти який саме це контейнер і дістати їх звідти. За кілька днів я вже знав де вони й одразу поїхав за ними. Трохи зусиль і дрони вже були відправлені в Київ.
  • Потім я почав для військових купувати дрони Autel, вирішив саме їх, тому що вони менше піддаються глушилкам які використовують на передовій. До речі дрон цього виробника вперше опинився в Україні у 2020 році, я його одразу забрав та поїхав знімати відео огляд, щоб розвивати цей напрямок. Відзняли матеріалу близько 50 гб, проїхав в той день 800 км. Ми тоді створили один із перших відеооглядів про цей дрон у світі. Дрони над якими я працював мали попит серед військових, а від іншого виробника почали відмовлятись через можливість ворогу їх відслідкувати через що прилітали ракети.
  • Пам’ятаю як одного дня я взяв в руки телефон і побачив як полк Азов розбивав танки окупантів під Броварами. Це були саме ті військові яким я допомагав з обладнанням, їх відео показали по всьому світу, це дало мені велику мотивацію. Я розумів що в мене немає жодного права припиняти допомагати, чи опускати руки. Я бачив що відбувається в Ірпені, Бучі, в Маріуполі та на Азовсталі, де також були військові з якими я працював, мені це все не давало спокою через що я 24/7 працював на допомогу.

Скільки дронів вдалось передати українським військовим під час війни? Які саме і де їх використовували?

  • За цей час ми разом з іншими волонтерами, іноземцями та просто небайдужими людьми, які допомагали фінансово, передали приблизно 500 квадрокоптерів. Тільки мені на своєму авто довелось проїхати біля 40 тисяч кілометрів. Я познайомився з великою кількістю військових з різних підрозділів, з багатьма високопосадовцями країни.
  • Наші дрони використовувались для розвідки, коректування артилерії та скидання вибухівок. Fpv дрони – для перевірки важкодоступних місць та приміщень в найгарячіших точках. Іноді дрони могли й не прожити більше 3-х днів, окупантам вдавалось їх збивати навіть на висоті 300 метрів. Тому наші військові дуже сильно раділи та дякували за постачання нових дронів, адже в деяких випадках вони рятували їм життя.

Коли Ви дізнались що нагороджені медаллю “Незламним” російсько-українська війна?

  • Це було зовсім неочікувано для мене, але дуже приємно, що мою працю побачили. Нагородив мене Олександр Сопов прямо в залі, коли я цього навіть не чекав. Це мотивує ще більше працювати й викладатись на повну. Дякую всім хто допомагав мені, донатив на техніку, а найбільше дякую нашим військовим, які щодня захищають наш спокій. Слава Україні, Героям слава!
Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

IBM планує інвестувати $150 мільярдів у виробництво високопродуктивних комп’ютерів у США

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua