News.ua


Старовинне місто, яке оберігає Святий Мартин

Март 14
13:20 2019

Мукачево – невелике українське місто обласного значення у Закарпатській області. Вперше згадується у літописі 896 року у зв’язку з захопленням міста угорським вождем. Як і багато інших міст Західної України воно входило до складу різних держав: Австро-Угорщини, Чехословаччини, Української РСР та незабаром незалежної України.

Місто розташоване на річці Латориця, де знаходиться найкрасивіший «замок Паланок», відомий майже за межами України. Колись фортецю захищав дубовий частокіл, який угорською мовою звучить як «паланка». З того часу ця назва закріпилася і над за фортецею. Скеля у висоту 70 м, вежі, тераси, таємничі ходи, територія майже 14 тис. м² вражають кожного відвідувача цієї краси.

У дворі фортеці знаходиться пам’ятник Федору Коріятовичу – подільському князеві, який був володарем замку у XIV -XV ст. та вніс значний вкладок в його укріплення та розширення. Саме при ньому з´явилася перша лінія оборони фортеці у вигляді частоколу. У замку можна просто прогулятися чи відвідати музейні експозиції. На території фортеці існує 4 різних за тематикою музеїв.

У центрі Мукачева знаходиться декілька архітектурних пам´яток, які є прикрасою міста. Надзвичайно величава міська ратуша, збудована у 1904 році по проекту угорського архітектора Яноша Бабули. Годинник на ратуші відбиває кожні 15 хвилин меншим дзвоном та кожну годину – великим. Неподалеку знаходиться костел Святого Мартина, побудований у тому ж 1904 році на місті старого храму, від якого до нашого часу залишилася каплиця Святого Йосифа з розписом XIV ст. Місцеві жителі вважають Святого Мартина покровителем свого міста.

Російський драматичний театр – споруда кінця ХІХ ст. у стилі австрійського модерну. Палац князів Ракоці кінця XVII ст., який місцеві жителі називають «Білим домом», бо спочатку фасад його був білосніжним. Сьогодні у палаці можна подивитися на його старовинний інтер’єр. У центрі знаходиться інтересна скульптура сажотруса. Навколо Мукачева багато монастирів та храмів. Особливо місто приваблює під час цвітіння сакури наприкінці квітня — початку травня.

Через Мукачево проходить національна траса Н09 «Мукачево-Івано-Франківськ-Львів» та європейські траси Е50, Е58, Е81, Е471. Внутрішній транспорт представлений 19 маршрутами автобусів та маршрутних таксі. У місті є міжнародний автовокзал.

Залізна дорога зв’язує місто зі станціями: Київ, Львів, Харків, Суми, Дніпро, Одеса, Тернопіль, Хмельницький, Запоріжжя. Через пасажирську станцію Мукачево проходить приміський поїзд Львів-Чоп та електрички у напрямку: Лавочне, Сянки, Стрий, Волосянка-Закарпатська, Ужгород. Електропотяг Мукачево — Львів курсує по особливому графіку. Розклад електричок та поїздів може оперативно змінюватися та знаходиться на сайті http://poizdato.net/rozklad-po-stantsii/mukachevo/elektrychky/.

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Зеленський обговорив із Трампом санкційні кроки США щодо РФ

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua