Ціна за куб природного газу на електронних аукціонах УЕБ у 2023 році
Перший аукціон з продажу газу відбувся 17.01.2023 року. Торги проходили для суб’єктів господарювання, що здійснюють виробництво соціально значущих продовольчих товарів. За період проведення торгів вдалося реалізувати достатньо великий об’єм природного газу — 1346 тис.м.куб! Визначні результати стали можливими завдяки тому, що обравши європейський вектор та крокуючи до прозорих умов у сфері купівлі продажу енергоресурсів, Україна з 2015 впровадила систему прямих відкритих торгів, з вільним та рівним доступом усіх учасників по ринкових відносин.
Завдяки таким відкритим аукціонам економічна система стала спроможною забезпечити принципи чесної конкуренції
Згадані торги встановили стартові ціни на природний газ від 6154 до 17770 за тис. м. куб. у підсумку середньозважена ціна сформувалась в результаті торгів у розмірі 11600 грн. / тис.м.куб.
Важливою умовою участі у торгах є обов’язкова акредитація учасників на платформі аукціону УЕБ.
Сьогодні вартість за 1 куб природного газу на українському ринку характеризується надзвичайною нестабільністю. На її розмір впливає багато чинників — від добової температури до обставин на внутрішній, міжнародній політичній чи економічній арені. Тим не менше українська Енергетична Біржа гарантує утворення ринкової конкурентної ціни на природний газ на торгах.
Де можна дізнатися ринкові ціни на газ на УЕБ
Українська енергетична біржа — відкрите джерело, де кожен учасник має доступ до актуальних цін на енергоресурси в цілому, та зокрема на природний газ. На офіційному сайті треба перейти до розділу “Біржові котирування”, тут представлен повний обсяг інформації щодо актуального розбігу цін на газ у різних сегментах:
- короткостроковому ринку
- середньо — та довгостроковому ринку
Новини про актуальні зміни цін також доступні за посиланням https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/tsina-za-kub-gazu-na-elektronnih-auktsionah-ueb/ )
Платформа УЕБ — один з найпопулярніших ресурсів для проведення угод з купівлі-продажу енергоресурсів. Так зокрема, на кінець минулого 2022 року в системі біржі за напрямком “Природний газ” акредитовано (пройшли верифікацію та активно приймають участь в аукціонах) понад 450 компаній.
Компанії обирають УЕБ, оскільки платформа запроваджує прозорі та зрозумілі механізми формування попиту і пропозиції, а отже й ринкової ціни на газ. Це гарантує чесну і справедливу конкуренцію на торгах.
Для пошуку найкращих лотів і постачальників на УЕБ розроблена зручна система фільтрації аукціонів, що заплановані. Уся інформація про газовий ринок в Україні та Європі, законодавчі оновлення та проекти, сучасні економічні показники України, світу оновлюються в режимі онлайн на офіційній сторінці ТОВ УЕБ у Facebook.
Ви також можете налаштувати Email-розсилку та підключити канали УЕБ у мессенджерах (Telegram-канал, Viber-канал) щоб дізнаватись тільки актуальні новини.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий