News.ua


Зеленський очолює президентський рейтинг, дві партії лідирують у парламентському — КМІС

Декабрь 14
05:51 2021

Президентський рейтинг очолює чинний глава держави Володимир Зеленський, за якого проголосували б 27,1% українців серед тих, хто визначився з вибором. Серед партій відносно найбільшу підтримку мають «Європейська солідарність», яку готові підтримати 19,8% українців відповідно, а також «Слуга народу» (18,4%).

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки «Омнібус», проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 3-11 грудня 2021 року.

Згідно з даними опитування, найбільшу підтримку продовжує мати Зеленський, за якого проголосували б 20,2% серед усіх респондентів і 27,1% серед тих, хто визначився з вибором. На другому місці – лідер «Європейської солідарності» Петро Порошенко з показниками 14,7% серед усіх респондентів і 19,7% серед тих, хто визначився з вибором. До трійки лідерів також входить лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко (відповідно, 8,4% і 11,3%).

Далі йдуть очільник партії «Сила і честь» Ігор Смешко (5,8% і 7,7%), співголова фракції ОПЗЖ Юрій Бойко (4,9% і 6,6%), лідер партії «Наші» Євгеній Мураєв (4,8% і 6,5%), ексголова ВР Дмитро Разумков (4,7% і 6,3%), експрем’єр Володимир Гройсман (3,8% і 5,1%), лідер Радикальної партії Олег Ляшко (3,6% і 4,8%). Інші кандидати мають нижчу підтримку.

«Порівняно з груднем 2020 року рейтинг таких топкандидатів, як Зеленський, Порошенко, Тимошенко, Смешко статистично значущо не змінився. Водночас найбільш істотна динаміка простежується у випадку Бойка – його рейтинг серед тих, хто визначився, знизилася з 13,7% у грудні 2020 року до 6,6% у грудні 2021 року. Позитивну динаміку має Ляшко – з 2,9% до 4,8%. Водночас потрібно враховувати, що оскільки в грудні 2020 року у списках не було Мураєва, Разумкова і Гройсмана, динаміку їх рейтингу оцінити за рік ми не можемо», – зазначають автори дослідження.

Водночас, якби вибори до Верховної Ради відбувалися в першій половині грудня, то відносно найбільшу підтримку отримали би партії «Європейська солідарність», яку підтримали 13,7% серед усіх респондентів і 19,8% серед тих, хто збирається голосувати і визначився зі своїм вибором, а також «Слуга народу», яку підтримують 12,7% серед усіх респондентів і 18,4% серед тих, хто визначився з вибором. Різниця в підтримці цих партій – у межах статистичної похибки, тобто формально за результатами опитування ці партії з приблизно однаковою підтримкою «ділять» перше-друге місце.

Далі йдуть партії «Батьківщина» (відповідно, 6,2% серед усіх респондентів і 9,1% серед тих, хто визначився з вибором) і «Опозиційна платформа – За життя!» (6,2% і 9%). П’ятивідсотковий прохідний бар’єр також формально долають «Сила і честь» (4,8% і 7%), Радикальна партія (3,6% і 5,2%) і «Українська стратегія Гройсмана» (3,5% і 5,1%). Формально трохи менше прохідного бар’єру мають, але наближені до нього «Розумна політика» (3,3% і 4,8%), «Наші» (3,1% і 4,4%) і «Партія Шарія» (2,8% і 4%). Інші партії мають нижчу підтримку.

«Порівняно з груднем 2020 року рейтинг таких топпартій, як «Європейська солідарність», «Слуга народу», «Батьківщина», «Сила і честь», «Українська стратегія Гройсмана» статистично значущо не змінився. Водночас найбільш значну динаміку демонструє рейтинг партії ОПЗЖ, чия підтримка серед тих, хто визначився, знизилася з 17,4% до 9%. Також за рік знизилася підтримка партій «Голос» (з 3,5% до 1,7%) і «За майбутнє» (з 3,2% до 1,3%). Формально зросла підтримка лише Радикальної партії – з 3,2% до 5,2%. При цьому потрібно мати на увазі, що в грудні 2020 року у списках не було партій «Наші» і «Розумна політика», тому для них неможливо оцінити динаміку за останній рік», – йдеться у послідженні.

Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, отримані результати дозволяють фіксувати тенденції у суспільних настроях, але разом з цим не дають інформації щодо конкретних причин стабілізації/динаміки рейтингів, для цього потрібні окремі дослідження.

Водночас він звернув увагу на кілька важливих аспектів: «По-перше, формально підтримка влади за останній рік не змінилася. Утім, якщо аналізувати більш детально динаміку протягом 2020 року з наших опитувань та опитувань інших компаній, можна говорити про певне покращення показників підтримки влади після лютого і до літа на тлі (щонайменше, медійно) активної діяльності РНБО, але надалі ситуація щонайменше помітно не покращувалася, а в деяких випадках є ознаки зниження підтримки. По-друге, найбільш помітним є зниження підтримки партії ОПЗЖ. Утім, потрібно враховувати, що точні причини важко з’ясувати. Це може бути як «відтік» голосів за рахунок активного звинувачення партії в проросійській діяльності, так і просто «перетік» голосів на користь більш «нових» політичних сил, як партії «Наші» чи «Розумна політика». Але також деяке зниження підтримки може бути наслідком зниження бажання прихильників партії брати участь в опитуваннях… По-третє, ще раз звертаємо увагу, що різниця між двома лідерами — у межах статистичної похибки. В останніх телефонних опитуваннях партія «ЄС» формально має відносно більше голосів, ніж інші політичні сили, але… почасти це може бути ефектом методу, і при опитуваннях методом особистих інтерв’ю невелика різниця між партіями може зберігатися, хоча і з іншим формальним порядком. Утім, також можливо, що на тлі ескалації Росією ситуації серед населення є більший запит на лідерів, які асоціюються з патріотизмом і обороною країни».

Опитування проводилося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитано 2000 респондентів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% – для показників, близьких до 50%; 2,1% – для показників, близьких до 25%; 1,5% – для показників, близьких до 10%; 1,1% – для показників, близьких до 5%.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Канада розпочала процес конфіскації російського вантажного літака

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua