News.ua


«За майбутнє»: Україні потрібен двопалатний парламент

Июль 20
16:19 2021

У партії «За майбутнє» переконані: президентсько-парламентська та парламентсько-президентська модель з однопалатним парламентом неефективні. Україна повинна бути республікою з двопалатним парламентом.

«ЗА МАЙБУТНЄ»: Україна має бути парламентською республікою з двопалатним парламентом

Чинна парламентсько-президентська модель неефективна та не враховує інтереси громад.

Переважної більшості проблем, які має Україна на 30-му році незалежності вдалось би уникнути, аби на етапі формування політичної системи держави вибір був зроблений на користь парламентської республіки з двопалатним парламентом. В цьому переконані в партії «ЗА МАЙБУТНЄ», яка відстоює саме таку модель. Там впевнені, що перехід України до парламентської республіки з двопалатним парламентом – справа часу.

Верхня палата має представляти інтереси територіальних громад. До складу нижньої мають увійти представники українських громадян, які захищатимуть інтереси загальнонаціонально рівня, зазначають у партії «ЗА МАЙБУТНЄ».

Перехід до парламентської республіки з двопалатним парламентом покладе край чисельним внутрішньополітичним кризам, що супроводжували нашу країну з часу проголошення незалежності, дозволить збалансувати повноваження гілок влади та забезпечити більш ефективне управління державою. Створення Верхньої палати стане логічною складовою децентралізації та зробить реформу доконаною, зазначають у політичній партії ЗА МАЙБУТНЄ.

Експерименти з президентсько-парламентською та парламентсько-президентською республікою не дали результату, на якого очікував народ, та якого потребує Україна, констатують в партії «ЗА МАЙБУТНЄ». А саме – злагодженої та в межах закріплених в Конституції повноважень роботи усіх гілок влади з розбудови й розвитку держави, покращення рівня життя громадян. Кожен наступний голова держави намагався переписати Конституцію задля посилення власних повноважень. Або перебирав на себе надмірні повноваження де-факто.

Це призводило до криз, порушувало баланс між гілками влади та в кінцевому результаті гальмувало розвиток держави. В найскладніші періоди історії роль парламенту, як представницького органу зводилася практично нанівець. А держава Україна перебувала у стадії демонтажу демократії, формування чи закріплення авторитаризму, зазначають у партії «ЗА МАЙБУТНЄ».

Не кращі умови були створені для розвитку регіонів. Чинна парламентсько-президентська модель не враховує інтересів громад. До початку реформи децентралізації єдиними реальними захисниками територій на центральному рівні були лише депутати, обрані в мажоритарних округах. Нині вони, теж, фактично самотужки, або об’єднавшись у партії, як у випадку партії «ЗА МАЙБУТНЄ», обстоюють інтереси громад. Верховна Рада вже наступного скликання обиратиметься виключно на пропорційній основі й працюватиме без депутатів-мажоритарників. Є великий ризик, що у ньому інтереси територій будуть представлені недостатньо потужно, чи, навіть, враховуватися за залишковим принципом.

Водночас у політичній партії «ЗА МАЙБУТНЄ», зазначають, що логіка децентралізації робить створення двопалатного парламенту невідворотнім. Загалом, підкреслюють партійці, перехід на модель парламентської республіки з двопалатним парламентом вирішить найболючіші наявні проблеми державного управління та надасть поштовху розвитку як територій, так і України загалом.

 

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Путін під час зустрічі із Віткоффом заявив про готовність до перемовин із Києвом — Пєсков

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua