«За майбутнє»: Україні потрібен двопалатний парламент
У партії «За майбутнє» переконані: президентсько-парламентська та парламентсько-президентська модель з однопалатним парламентом неефективні. Україна повинна бути республікою з двопалатним парламентом.
«ЗА МАЙБУТНЄ»: Україна має бути парламентською республікою з двопалатним парламентом
Чинна парламентсько-президентська модель неефективна та не враховує інтереси громад.
Переважної більшості проблем, які має Україна на 30-му році незалежності вдалось би уникнути, аби на етапі формування політичної системи держави вибір був зроблений на користь парламентської республіки з двопалатним парламентом. В цьому переконані в партії «ЗА МАЙБУТНЄ», яка відстоює саме таку модель. Там впевнені, що перехід України до парламентської республіки з двопалатним парламентом – справа часу.
Верхня палата має представляти інтереси територіальних громад. До складу нижньої мають увійти представники українських громадян, які захищатимуть інтереси загальнонаціонально рівня, зазначають у партії «ЗА МАЙБУТНЄ».
Перехід до парламентської республіки з двопалатним парламентом покладе край чисельним внутрішньополітичним кризам, що супроводжували нашу країну з часу проголошення незалежності, дозволить збалансувати повноваження гілок влади та забезпечити більш ефективне управління державою. Створення Верхньої палати стане логічною складовою децентралізації та зробить реформу доконаною, зазначають у політичній партії ЗА МАЙБУТНЄ.
Експерименти з президентсько-парламентською та парламентсько-президентською республікою не дали результату, на якого очікував народ, та якого потребує Україна, констатують в партії «ЗА МАЙБУТНЄ». А саме – злагодженої та в межах закріплених в Конституції повноважень роботи усіх гілок влади з розбудови й розвитку держави, покращення рівня життя громадян. Кожен наступний голова держави намагався переписати Конституцію задля посилення власних повноважень. Або перебирав на себе надмірні повноваження де-факто.
Це призводило до криз, порушувало баланс між гілками влади та в кінцевому результаті гальмувало розвиток держави. В найскладніші періоди історії роль парламенту, як представницького органу зводилася практично нанівець. А держава Україна перебувала у стадії демонтажу демократії, формування чи закріплення авторитаризму, зазначають у партії «ЗА МАЙБУТНЄ».
Не кращі умови були створені для розвитку регіонів. Чинна парламентсько-президентська модель не враховує інтересів громад. До початку реформи децентралізації єдиними реальними захисниками територій на центральному рівні були лише депутати, обрані в мажоритарних округах. Нині вони, теж, фактично самотужки, або об’єднавшись у партії, як у випадку партії «ЗА МАЙБУТНЄ», обстоюють інтереси громад. Верховна Рада вже наступного скликання обиратиметься виключно на пропорційній основі й працюватиме без депутатів-мажоритарників. Є великий ризик, що у ньому інтереси територій будуть представлені недостатньо потужно, чи, навіть, враховуватися за залишковим принципом.
Водночас у політичній партії «ЗА МАЙБУТНЄ», зазначають, що логіка децентралізації робить створення двопалатного парламенту невідворотнім. Загалом, підкреслюють партійці, перехід на модель парламентської республіки з двопалатним парламентом вирішить найболючіші наявні проблеми державного управління та надасть поштовху розвитку як територій, так і України загалом.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий