News.ua


які зміни і нові можливості чекають на ФОПів вже найближчим часом

Декабрь 05
13:08 2024

01
Зміняться податки для ФОП
Щоб не припуститися помилок та випадкових податкових боргів, фізичним особам-підприємцям необхідно відстежувати всі зміни, пов’язані зі сплатою податків. Важливі нововведення очікують на ФОП з 1 січня 2025 року.
По-перше, з січня буде запроваджено підвищений військовий збір для ФОПів. ФОП I, II та IV груп, згідно з текстом відповідного законопроєкту, повинні будуть сплачувати військовий збір у розмірі 10% від однієї мінімальної заробітної плати станом на 1 січня звітного року. Ця сума у 2025 році становитиме 800 грн.
ФОП III групи будуть сплачувати військовий збір у розмірі 1% від доходів. Тобто йдеться про 10 грн із кожної тисячі зароблених гривень. Для найманих працівників ставка військового збору також зросте до 5% від доходів, ця зміна набуде чинності 1 грудня. Водночас вона не зросте для військових – вони надалі платитимуть 1,5%.
Закон був підписаний Президентом України Володимиром Зеленським 28 листопада і набуде чинності 1 грудня 2024 року. А ось зміни, що стосуються оподаткування ФОП, запрацюють з 1 січня 2025 року.

По-друге, з 1 січня наступного року повертається обов’язкова сплата єдиного соціального внеску (ЄСВ), яка з лютого 2022 року була добровільною на період до припинення війни, а також протягом наступних 12 місяців. Простіше кажучи, пільга зі сплати ЄСВ для ФОПів, яку запроваджували на час війни, у 2025 році буде скасована.
Нагадаємо, розмір єдиного соціального внеску становить 22% від мінімальної зарплати (8 тис. грн), тобто 1760 грн на місяць. Платіж можна вносити як щомісячно, так і раз на квартал.
Наразі – і до кінця року – ЄСВ залишається добровільним. У разі внесення цього платежу, ФОПам нараховується трудовий стаж.
Що стосується єдиного податку для ФОП, тут ніяких змін не буде. Як і раніше, для ФОП першої групи єдиний податок становить 302,8 грн, для другої – 1420 грн, для третьої – 5% від доходу.
Щоб уникнути помилок, варто максимально автоматизувати процес сплати податків. Саме тому бізнес усе більше покладається на цифрові технології, і мобільні застосунки стають незамінними інструментами для фізичних осіб-підприємців (ФОП).
Найпередовішим рішенням у цій сфері є багатофункціональні платформи, які об’єднують послуги для бізнесу та особистих фінансів. Для прикладу, Sense Bank пропонує підприємцям рішення у вигляді мобільного застосунку Sense SuperApp, який дозволяє легко керувати своїми рахунками, виконувати фінансові операції в будь-який час, отримувати доступ до розширеного набору інструментів для управління бізнесом.

Застосунок Sense SuperApp має зручне рішення для сплати податків ФОПами. Для оптимізації процесу та його спрощення в цифровому банку є автоматизована функція: при введенні у платіжці IBAN, який ідентифікується як казначейський, призначення автоматично формується в структурованому форматі. Найбільш поширені види бюджетних платежів можна сплатити за автоматично створеними шаблонами із завжди актуальними реквізитами та призначенням. Реквізити для сплати військового збору також будуть додані, як тільки такий платіж стане актуальним для ФОП.
02
Нові інструменти для розвитку власного бізнесу
У новому році підприємці продовжать залучати кошти для розвитку бізнесу – в межах як старих, так і нових програм. Для прикладу, вже зовсім скоро стануть відомими перші результати роботи грантової програми, що передбачає 150 тис. гривень на відкриття власного бізнесу підприємців віком до 25 років.

«Гранти до 150 тисяч гривень допоможуть покрити початкові витрати, що часто є головною перешкодою для молодих стартаперів. Подання заявки на грант стало максимально зручним – достатньо скористатися порталом Дія. За допомогою нового сервісу е-Підприємець на порталі Дія майбутні підприємці можуть не лише подати заявку на грант, а й одразу відкрити ФОП, обрати систему оподаткування та навіть відкрити рахунок у банку», – розповідають у Sense Bank.

Загалом на сьогодні Sense Bank пропонує фізичним особам-підприємцям весь спектр послуг і продуктів, доступних для ФОП в Україні. Банк забезпечує широкий вибір фінансових інструментів для підтримки та розвитку бізнесу, включно з поповненням обігових коштів і реалізацією інвестиційних проєктів.
ФОП можуть скористатися державною програмою підтримки «Доступні кредити 5-7-9%», яка дозволяє отримати пільгові позики зі ставкою від 1% річних. Ця програма особливо спрямована на підтримку підприємців, які постраждали внаслідок війни або ведуть бізнес у прифронтових регіонах.
Окрему увагу банк приділяє впровадженню енергоефективних рішень. У межах програми «Джерело енергії» клієнти можуть отримати фінансування для придбання енергетичного обладнання або реалізації проєктів з підвищення енергоефективності. Банк покриває до 100% вартості обладнання та до 70% витрат на реалізацію всього проєкту, включно з будівництвом, монтажем, доставленням тощо. Максимальний термін фінансування становить 5 років, а сума кредиту може досягати 150 млн грн.

Крім цього, підприємці можуть отримати компенсацію процентних ставок або основної суми кредиту від місцевих органів влади, що додатково знижує витрати на фінансування. У поєднанні з програмою «Доступні кредити 5-7-9%» такі можливості роблять фінансування ще доступнішим.

Sense Bank також пропонує партнерські кредитні програми для ФОП, завдяки яким підприємці можуть вигідно отримати кошти як на операційні витрати, так і на інвестиційні потреби.

03
Підприємці проводитимуть більшість фінансових операцій через поточні рахунки ФОП
Більшість фінансових операцій фізичних осіб-підприємців буде проводитися через поточні рахунки ФОП. А ось розрахунок за товари та послуги на картку фізичної особи піде в минуле або ж кількість таких операцій суттєво скоротиться.
Цьому сприятиме обмеження на перекази фізичних осіб «з карти на карту» (також відомі як P2P або C2C), запроваджене Національним банком. З 1 жовтня 2024 року й протягом наступних шести місяців діятиме ліміт у розмірі 150 000 грн на місяць для переказів P2P. Ліміт поширюватиметься на вихідні перекази за всіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.

Ліміти не діятимуть у разі переказу коштів між власними рахунками клієнта, відкритими в одному банку, та щодо переказів юридичних осіб. Операції за реквізитами IBAN не обмежуватимуться.
Рішення Національного банку направлене на боротьбу з функціонуванням тіньової економіки. Тож у підприємців тепер є ще один стимул проводити свою діяльність прозоро.
Молоді підприємці, які бажають налагодити роботу з банком і податковою, можуть полегшити собі життя, використовуючи сучасні мобільні застосунки. Зручні банківські застосунки допоможуть сплатити всі податки за правильними реквізитами, а також легко виконати операції, пов’язані з управлінням своїм ФОП. Завдяки цим технологіям підприємці можуть оптимізувати управління своїм бізнесом, скорочуючи витрати часу на рутинні завдання та прискорюючи розвиток своєї справи. Це допомагає вести бізнес прозоро і не робити помилки в рутинних справах.

Цифрові рішення підвищують ефективність підприємницької діяльності, а також надають значні конкурентні переваги в сучасних умовах. Саме тому в конкурентному середовищі фінансовий сектор орієнтується на якість цифрових сервісів, що стало вирішальним фактором у боротьбі за клієнтів.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Україна та Чехія посилюватимуть співпрацю у сфері ОПК, економіці та торгівлі

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua