News.ua


В МЗС Естонії переконані: Україна буде в НАТО

Май 12
02:32 2023

Позиція Естонії та НАТО полягає у тому, що Україна буде членом Альянсу.

Про це заявив генеральний секретар Міністерства закордонних справ Естонії Йонатан Всевіов під час спілкування з журналістами, передає Укрінформ із посиланням на АрміяInform.

«Наша позиція (Естонії – ред.) і позиція НАТО полягає в тому, що Україна буде в НАТО, як було прийнято на Бухарестському саміті (2008 року – ред.). Ми тільки почали обговорення, тому що НАТО є консенсусною організацією. Це буде консенсусне рішення. Наша позиція полягає в тому, що ми повинні надати Україні якісь додаткові кроки до членства», – наголовив він.

Читайте також: Зустріч Військового комітету НАТО: Залужний туди не поїхав і правильно зробив

Одним з надважливих питань, які також будуть розглядатися на саміті у Вільнюсі це вступ Швеції до НАТО.

«Це буде величезна користь для безпеки Швеції, Естонії, для безпеки регіону Балтійського моря. Це буде величезна користь для НАТО в цілому. 2 країни ще не ратифікували (Туреччина та Угорщина – ред.). Я сподіваюся, що так і буде. Я дуже впевнений, що у Вільнюсі ми матимемо 32 союзники Альянсу», – відзначив Всевіов.

На думку естонського дипломата, відносини з росією та Заходом будуть залежати від осіб, кого росіяни визнають лідерами. З усім тим довіра між Заходом і рф, яка є основою будь-яких стабільних відносин, була докорінно порушена. Це сталося через російське вторгнення в Грузію 2008 року, вторгнення в Україну у 2014 році та вторгнення 2022 року – найбільше після 1945 року.

Читайте також: В Естонії 95 парламентаріїв підписали заяву на підтримку вступу України до НАТО

Всевіов також нагадав, що Захід може вижити та процвітати без відносин з рф.

«Ми довели, що можемо жити без багатьох речей, від яких залежали, наприклад, від російського газу», — сказав дипломат, додавши при цьому, що водночас всебічна підтримка України задля перемоги над агресором має залишатися в пріоритеті для Заходу.

За його словами нині всередині ЄС також триває робота, щоб заповнити прогалини, якими користується росія, аби обійти санкції.

«Світ змінився, змінилися загрози. Ми будемо виконувати рішення, прийняті в Мадриді минулого року. Але ми повинні рухатися вперед. Ми нарешті знову зосереджуємось на колективній обороні, якої не було 20 років тому. Наша жорстка сила – це насамперед економічна сила, де ми маємо успіх. Ми повинні бути стратегічними», — переконаний дипломат.

Читайте також: Україна має отримати конкретний план вступу до НАТО — глава МЗС Естонії

Як повідомляв Укрінформ, з початку минулого року естонський парламент виступив із п’ятьма заявами й одним зверненням на підтримку України та із засудженням діяльності росії. Остання за часом заява Рійгікогу була прийнята 94 голосами «за» 22 лютого і приурочена до річниці початку повномасштабної військової агресії рф в Україні. Вона висловлювала глибоку повагу до героїчного народу України.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Зеленський: Це війна Путіна, тому і перемовини мають бути з ним

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua