News.ua


Українські аграрії цьогоріч планують інвестувати у нову техніку майже на довоєнному рівні

Июнь 13
15:00 2023


У 2023 році українські аграрії планують інвестувати в нову техніку майже на довоєнному рівні.

Про це йдеться у пресрелізі компанії Agrohub, який є у розпорядженні Укрінформу.

Зазначається, що за результатами дослідження, яке охопило 14 найбільших агрохолдингів України, середня сума запланованих інвестицій у трактори 2023 року становить 10,2 дол/га, при тому що у 2022-му цей показник був 7,1 дол/га. У 2018-2021 роки середній рівень інвестицій становив 10,9 дол/га.

Крім цього, компанії цього року планують інвестувати в нові обприскувачі 6,10 дол/га ( у 2018-2021 рр. інвестиції становили 5,3 дол/га). Торік у придбання нових обприскувачів вкладали 3,2 дол/га. Інвестиції у нові сівалки у 2023 році очікуються на рівні 6,4 дол/га (у 2022 році було інвестовано 3,8 дол/га, а у 2018-2021 — 7 дол/га).

У межах дослідження Agrohub проаналізував плани щодо інвестицій у комбайни. У 2023 році компанії не планують купувати комбайни взагалі, і загалом за останні 4 роки інвестиційна активність агровиробників у цей вид техніки незначна (2018-2021 рр. — 3,6 дол/га).

Автори дослідження це пов’язують з тим, що у період збирання врожаю вони користуються здебільшого аутсорсом, адже більшості виробників невигідно тримати окремий парк дорогої техніки для цього короткого періоду польових робіт. Також, враховуючи загальну мінімізацію кількості культур у структурі посівів, цикли збирання звужуються і, відповідно, можливості наробітку такої техніки за сезон скорочуються.

«Вочевидь, агрокомпанії бачать подальші можливості для розвитку навіть в умовах війни, тому планові інвестиції у поточному сезоні знаходяться на достатньо високому рівні. Звісно, треба враховувати, що існують певні цикли заміни техніки, без чого неможливо забезпечити стабільне вирощування продукції. Зазвичай це відбувається приблизно раз на 6-7 років, у залежності від виду машин. Однак те, що бізнес готовий працювати в темпі звичних процесів, дає сподівання на стабільну, наскільки можливо, роботу галузі в ці складні часи», — розповіла керівниця напряму Agrohub Benchmarking Оксана Боброва.

Дослідження було проведено серед 14 великих агрохолдингів із загальною площею 1,9 млн га у лютому-березні 2023 року.

Читайте також: Критичного дефіциту продуктів через підрив Каховської ГЕС українці не відчують – Мінагрополітики

Як повідомляв Укрінформ, згідно з результатами дослідження компанії Agrohub даних великих українських агрохолдингів за 2022 рік, рентабельність вітчизняних сільськогосподарських підприємств знизилась у понад 4 рази, внаслідок повномасштабного вторгнення.

Фото з сайту agronews.ua

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

В Украине создадут единую базу данных потребления газа: зачем это нужно

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua