Українське суспільство швидко опанувало інформаційний режим воєнного часу — Маляр
Українське суспільство безпрецедентно швидко опанувало специфіку оприлюднення інформації під час війни.
Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
«Ми першопроходці абсолютно нової якості інформаційної війни. Ніде в підручниках чи на тренінгах до такого не готували. Найбільший інформаційний виклик цієї війни, не ворожа дезінформація, а необхідність всьому суспільству перейти на інформаційний режим воєнного часу», — зазначила Маляр.
За її словами, Україна не запроваджувала військову цензуру, але пішла шляхом презумпції, що українське суспільство доросле і буде достатньо пояснень.
Читайте також: У Міноборони назвали 10 унікальних фактів визвольної війни України
«За час повномасштабного вторгнення у Міноборони відбулась величезна кількість оффрек зустрічей з блогерами, експертами, журналістами і ми завжди знаходили розуміння. Рік тому Міноборони розробило і передало в усі обласні адміністрації правила висвітлення інформації військового характеру. Усі голови ВЦА з нами на зв’язку з цього питання 24/7. І результат очевидний», — підкреслила Маляр.
Міноборони провело декілька просвітницьких кампаній щодо правил подачі інформаціі під час війни.
«Більшою мірою ми з задачею впорались і ставка на дорослість суспільства була зроблена вірно. Втім, безумовно є люди, які заради переглядів і лайків можуть оприлюднити будь що. Зараз багато хто робить собі публічний капітал на військовій темі. Але доросле суспільство таких людей вже почало засуджувати та не довіряти їм», — зауважила Маляр.
Однак, за її словами, все ж бувають поодинокі зливи чутливої інформації від мобілізованих військових.
Читайте також: У Міноборони підбили підсумки 500 днів повномасштабної війни
«В нас є випадки, коли цивільні допомагають бригадам в обмін на інформацію і навіть в обмін на інтерв’ю певним ЗМІ. Міноборони разом з ЗСУ займається вирішенням цього питання», — зазначила Маляр.
Але, на її думку, поодинокі випадки на кількасоттисячну армію — це непоганий результат.
«Зараз вже можна говорити, що наше суспільство безпрецедентно швидко опанувало специфіку оприлюднення інформації під час війни та дуже добре навчилось вирізняти вороже ІПСО», — підсумувала Маляр.
Як повідомляв Укрінформ, у Міноборони знову закликали не поширювати завчасно інформацію з фронту.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий