News.ua


Україна з початку року зменшила експорт агропродукції на 4%

Апрель 19
13:31 2024


За перший квартал 2024 року Україна експортувала агропродукції на 4% менше, ніж за відповідний період минулого року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Української асоціації аграрного експорту (УААЕ) з посиланням на Державну митну службу.

За перші три місяці 2024 року, як свідчать дані Державної митної служби, експорт Україною агропродовольчої продукції склав близько 6,5 млрд дол., що на 4% менше, ніж у першому кварталі минулого року.

Зазначається, що доходи від реалізації м’яса і субпродуктів на зовнішніх ринках збільшились на 20% та становили 243 млн дол. Визначальним продуктом залишається м’ясо птиці, якого експортовано більше в натуральному і вартісному виразі — 112 тис. т на суму 222 млн дол. Також у 2,5 раза зросли доходи від експорту готових та консервованих м’ясних продуктів — приблизно 13 млн дол.

За даними асоціації, експорт молочних продуктів скоротився фактично до 43 млн дол. (- 16%), а основними товарами даної групи цьогоріч виступають сухе та згущене молоко (16 млн дол.), сири (11 млн дол.), масло і молочні пасти (6 млн дол.), незгущене молоко та вершки (5 млн дол.). Продовжує демонструвати позитивну динаміку морозиво українського виробництва, виручка від якого сягнула 7 млн дол.

У поточному році експортовано також понад 15 тис. т яєць на суму приблизно 17 млн дол,. однак ціни експорту для України продовжують падати — 1078 дол./т.

Продажі українського меду зросли на 93%. Вдалось експортувати майже 23 тис. т меду на суму 44 млн дол. (+ 39%).

Як свідчать дані Державної митної служби України, виручка від експорту плодів, ягід і горіхів збільшилася на 47% — до 87 млн. дол. За інформацією УААЕ, найбільші доходи профільним експортерам приносять волоські горіхи (38 млн дол.), заморожені ягоди та фрукти (29 млн дол.), яблука і груші (11 млн дол.).

Читайте також: Через обмеження агроекспорту до ЄС Україна втратить понад €300 мільйонів — УКАБ

«Враховуючи нові заходи впливу на українські продовольчі продукти з боку ЄС, УААЕ вважає за доцільне, з метою мінімізації очікуваних втрат профільних експортерів у короткостроковій перспективі, вже зараз проводити активну роботу з диверсифікації географії збуту, зокрема використовуючи ринки країн африканського континенту, Близького Сходу та Південно-Східної Азії», — підсумувала асоціація.

Як повідомляв Укрінформ, країни ЄС та Європарламент 8 квітня попередньо погодили жорсткіші обмеження на імпорт деяких видів сільськогосподарської продукції з України, зокрема м’ясо птиці, цукор і кукурудзу.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Експорт російського вугілля до Китаю продовжує зростат

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua