News.ua


Україна відмежувалася від голосування в ООН за співпрацю з ОДКБ

Апрель 29
00:33 2021

Україна відмежувалася від участі в консенсусному голосуванні за резолюцію ООН про співпрацю з Організацією Договору про колективну безпеку, до якої входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан.

Про це передає кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.

«Сьогодні дуже сумний день для міжнародного права та міжнародних відносин, — ідеться в заяві, яку в середу виголосив на засіданні Генеральної Асамблеї ООН перший секретар Постійного представництва України при ООН Володимир Мялковський. — Сьогодні Організація Об’єднаних Націй, створена для підтримки міжнародного миру та безпеки й розвитку дружніх відносин між державами, має намір підтримати співпрацю з агресивним військовим блоком під проводом Росії – Організацією Договору про колективну безпеку».

Читайте також: Будь-який пункт порядку денного ООН може стосуватися агресії Росії — Кислиця

Ця організація, ідеться в заяві, стала яскравим прикладом російських інструментів деструктивної політики, що використовуються в регіоні, і «не вжила адекватних заходів для реагування на повномасштабну агресію Росії проти України та Грузії, зробивши таким чином свій внесок в імперіалістичні цілі та пріоритети Росії».

«Сумно нагадувати про це сьогодні, — указано в заяві, — після провокаційного нарощування військових сил на українських кордонах, останніх незаконних обмежень Росією вільного плавання в Чорному морі, а також агресивних дій щодо деяких членів ЄС».

Читайте також: Представник України при ООН: Мені було б соромно на місці російського посла

Як пояснив у коментарі Укрінформу Мялковський, ГА ООН двічі на рік традиційно ухвалює резолюції про співпрацю з різними міжнародними організаціями, резолюція щодо ОДКБ – одна з них. Україна не бере участі в консенсусному ухваленні цього документа і проголосувала б проти, якби проводилося звичайне голосування.

Нагадаємо: ОДКБ – військово-політична організація, створена Росією 1992 року як інструмент реалізації російської зовнішньої політики та засіб впливу Росії на пострадянському просторі.

Фото: Victor J. Blue/Bloomberg

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Перебої з інтернетом, заборона на пересування, складнощі в банках

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua