News.ua


У «Слузі народу» назвали ТОП-5 законів, які цьогоріч планує ухвалити Рада

Январь 08
15:32 2022

Упродовж 2022 року парламент планує ухвалити закони про прозорість у громадах та про обов’язкові стратегії розвитку, дати рівні можливості для залучення запозичень громадами, а також – напрацювати фінальний текст змін до Конституції в частині децентралізації.

Як передає Укрінформ, про це повідомив голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін, повідомляє сайт політпартії «Слуга народу».

Зокрема, за його словами, міжкомітетська парламентська група з 10 депутатів працюватиме над фінальною версією тексту змін до Конституції в частині децентралізації. «Сподіваємося оприлюднити його на початку березня. Далі потрібно проголосувати (226 голосів) за його направлення на оцінку до КСУ. Після цього – етап ухвалення у парламенті в першому читанні (226 голосів). У другому читанні зможемо проголосувати зміни до Конституції лише на наступній сесії парламенту. Необхідно буде набрати 300 голосів», — розповів Безгін.

За його словами, взимку депутати також планують ухвалити законопроєкт №4298, завдяки якому в Україні з’являться місцеві державні адміністрації з префектурними повноваженнями. «Вони представлятимуть державу на місцях, займатимуться реалізацією державних програм і контролюватимуть законність рішень органів місцевого самоврядування. При цьому голова МДА не зможе втручатися у роботу органів місцевого самоврядування, вказувати їм, що робити, самостійно зупиняти чи скасовувати їхні рішення, одноосібно визначати законність цих рішень (усе це робитиме виключно суд)», — пояснив парламентарій.

Серед планів на зимовий період – ухвалення в другому читанні законопроєкту №5323 про засади державної регіональної політики. «Він прив’язує регіональні та місцеві стратегії розвитку до державної стратегії; а також робить обов’язковою наявність стратегій розвитку для кожної громади», — зауважив Безгін.

Законопроєкт також запроваджує трирівневу систему стратегічного планування: держава, регіон, громада. «Так ми синхронізуємо кожну громаду із центральною владою», — вважає депутат.

Нещодавно у Верховній Раді зареєструваний законопроєкт №6401 про забезпечення прозорості місцевого самоврядування. «На нього перш за все очікує саме громадянське суспільство, адже органи місцевої влади підзвітні мешканцям своєї території та мають бути відкритими перед людьми», — відзначив парламентарій.

Законопроєкт передбачає обов’язкову трансляцію усіх відкритих засідань місцевих рад, створення реєстру об’єктів комунальної власності, відкритого для жителів громади, оприлюднення публічної інформації про органи місцевого самоврядування у форматі відкритих даних. У відкритий доступ мають публікуватися не лише проєкти порядків дених засідань місцевих рад, а й проєкти порядків денних постійних комісій, а також ухвалені акти ОМС, усі додатки до них. Зі слів Безгіна, профільний комітет розгляне законопроєкт 19 січня 2022 року.

У планах законотворців — також законопроєкт №6472, ініційований наприкінці 2021 року. Він має на меті прибрати дискримінацію в питанні залучення запозичень сільськими та селищними громадами. Адже наразі для сільських та селищних громад існують обмеження у залученні запозичень, тоді як для міських громад таких обмежень немає. При цьому чисельність населення у деяких міських і селищних громадах суттєво відрізняються. Приміром, у найменшій в Україні Дружбівській міській ОТГ (Сумська обл.) – 5 490 осіб. А ось у Саф‘янівській селищній ОТГ (Одеська обл.) – 42 927 осіб.

«Запропонований нами законопроєкт пропонує внести зміни до бюджетного кодексу та зробити громади рівноправними з точки зору боротьби за запозичення. Ми розуміємо, що доступ до «дешевих грошей» є запорукою для подальшого розвитку територій», — повідомив Безгін.

Як повідомляв Укрінформ, 30 листопада 2021 року Комітет ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування опублікував текст проєкту змін до Конституції України в частині децентралізації влади.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Російська сторона у Туреччині озвучила неприйнятні для України вимоги — МЗС

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua