News.ua


У Сенат США внесли законопроєкт про підтримку України у сфері безпеки та оборони

Март 19
03:29 2021

Двопартійна група законодавців у верхній палаті США внесла на розгляд Сенату законопроєкт щодо посилення взаємодії з Україною у сфері безпеки.

Про це йдеться у відповідному записі на офіційному сайті Сенату, передає Укрінформ.

Проєкт закону має назву «Про сприяння партнерству в галузі безпеки з Україною та для інших цілей» і вже зареєстрований під номером S.814. Однак у тексті документа вказується, що він може також інтерпретуватися як «Акт про партнерство з Україною в галузі безпеки – 2021».

Законопроєкт описує історію окупації території України, починаючи з 1919 року – від радянської влади до окупації німецькими фашистами в 1940-х роках та Росією 2014 році. Документ також розкриває сенс для Конгресу та загалом для Сполучених Штатів щодо підтримки України у галузі безпеки й оборони.

Читайте також: Адміністрація Байдена матиме інший підхід до РФ, ніж команда Трампа – Білий дім

Водночас, він визначає стратегію США щодо дипломатичної підтримки України та наголошує на необхідності для держсекретаря запровадити до 30 вересня Робочу групу США-Європа по Україні. Крім того, законопроєкт вимагає від президента США призначити Спеціального посланника в питаннях України.

Проєкт закону також містить розділ про військову допомогу Україні, яка передбачає щорічне виділення 300 млн дол. на це в період до 2026 року. Документ передбачає, в тому числі, сприяння США для надання Україні оборонної допомоги з боку третіх країн. Окрім того, передбачається виділення 4 млн дол. щороку до 2026 р. на підготовку українських військових офіцерів в рамках Міжнародної програми військової освіти та підготовки (IMET).

Читайте також: Байден заявляє, що Путін «заплатить ціну» за втручання у вибори США

Автором законопроєкту виступив сенатор-республіканець Джеймс Ріш. Співавторами зазначені його однопартійці Роб Портман, Джон Барассо, а також представники Демократичної партії Роберт Менендес, Кріс Мерфі й Джин Шахін.

Для затвердження документа в Конгресі США його мають ухвалити і Сенат, і Палата представників, після чого проєкт закону подається на підпис президента США.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

В Україні судили чоловіка, який збирав інформацію про переміщення ЗСУ

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua