У МЗС розповіли про специфіку майбутнього Спецтрибуналу для Росії щодо злочину агресії
Посол з особливих доручень міністерства закордонних справ України, агент України у Міжнародному суді ООН Антон Кориневич розповів про специфіку роботи майбутнього Спеціального трибуналу з розслідування злочину агресії проти України.
Під час дискусії, організованої «Медійною ініціативою за права людини», дипломат, який є координатором Core Group і модерує роботу близько 100 юристів із 40 держав світу, розповів, що вони фіналізували проєкти установчих документів для створення трибуналу, передає кореспондент Укрінформу.
Кориневич розкрив декілька ключових моментів щодо Спеціального трибуналу, які зазначені в документах, переданих Раді Європи.
«По-перше, Спеціальний трибунал буде працювати лише з одним злочином і матиме юрисдикцію тільки щодо злочинної агресії проти України», — заявив Кориневич.
Спеціальний трибунал буде самостійним міжнародним органом і зможе укладати договори з державами та іншими міжнародними організаціями.
Тобто, Спеціальний трибунал не буде частиною будь-якої національної правової чи судової системи. Це буде окремий міжнародний орган зі своєю правосуб’єктністю, пояснив посол.
Він підкреслив, що Спецтрибунал використовуватиме визначення злочинної агресії таке, як воно є сьогодні прийнятим в рамках Римського статуту міжнародного кримінального суду.
Трибунал використовуватиме міжнародне право як основне джерело, і звертатиметься до національного права, зокрема України, тільки в тому випадку, коли міжнародне право не дає змоги знайти відповідь на конкретні запитання.
Дипломат підкреслив, що суддями, прокурорами, помічниками переважно будуть колеги з іноземних держав, з міжнародним досвідом, тож трибунал матиме максимальну кількість міжнародних елементів.
«Ще одна важлива характерна риса, якої на сьогодні не мають більшість органів міжнародної кримінальної юстиції – Спецтрибунал зможе виносити заочні вироки представникам вищого політичного та військового керівництва Російської Федерації», — наголосив Кориневич.
Як повідомляв Укрінформ, 14 травня Україна передала Раді Європи лист від імені міністра закордонних справ України Андрія Сибіги на ім’я Генерального секретаря Ради Європи Алена Берсе з офіційним зверненням з метою запуску процесу створення в рамках Ради Європи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий