News.ua


У коаліційній угоді уряду Німеччини значна увага приділена підтриці України – Офіс Президента

Ноябрь 26
01:36 2021

Питання підтримки України знайшло чільне місце в новій коаліційній угоді майбутнього німецького уряду.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента України.

Коаліційну угоду, у якій значна увага приділена питанням підтримки України, представили Соціал-демократична партія, Партія зелених та Вільна демократична партія Німеччини.

«В Україні не лише уважно слідкували за цим процесом, а й протягом останніх місяців активно працювали з ключовими представниками цих політичних сил. Адже сталість підтримки України з боку Німеччини має для нас ключове значення. Німеччина традиційно відіграє провідну роль і в процесі мирного врегулювання на Донбасі, і у формуванні позиції Європейського Союзу щодо України. А також є для України стратегічним партнером», – відзначив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква.

За його словами, завдяки системній роботі з німецьким політикумом у тексті коаліційної угоди вдалося зафіксувати низку важливих положень щодо підтримки України.

«Передусім ідеться про підтримку суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Партнери по коаліції вимагають від Російської Федерації припинити дестабілізацію України та незаконну анексію Криму, а також забезпечити виконання Мінських домовленостей, до яких прив’язані санкції проти РФ», – заявив Жовква.

Важлива увага в коаліційній угоді приділена також поглибленню енергетичного партнерства з Україною, зокрема в питаннях відновлюваних джерел енергії, виробництва «зеленого» водню та підвищення енергоефективності.

За словами заступника керівника ОП, попри відсутність у тексті прямих згадувань «Північного потоку – 2», угода містить чітке положення про застосування європейського енергетичного законодавства до енергетичних політичних проєктів.

«Варто звернути увагу на застосування терміну «політичний», щоб стало зрозуміло, про який саме проєкт ідеться», — відзначив він.

Жовква наголосив, що текст коаліційної угоди містить положення про підтримку євроінтеграційних прагнень України.

Зокрема у документі чітко визнаються прагнення України до набуття членства в Євросоюзі. Крім того, у контексті ініціативи «Східне партнерство» згадуються саме Україна, Грузія та Молдова, отже, започаткована трьома державами ініціатива «Асоційоване тріо» стала новою реальністю в регіоні Східної Європи.

«На базі цих положень ми продовжуватимемо роботу як у контексті підготовки саміту Східного партнерства, запланованого у грудні, так і з метою підписання, сподіваюсь, у недалекому майбутньому двосторонньої декларації з Німеччиною про визнання європейських прагнень України», – заявив заступник керівника Офісу Президента.

Також Жовква наголосив, що Україна очікує на завершення формування нового уряду Німеччини, щоб розпочати взаємодію в багатьох сферах широкого порядку денного.

Як повідомляв Укрінформ, 24 листопада керівники Соціал-демократичної, Вільної демократичної та Зеленої партій домовилися про створення уряду.

У коаліційній угоді партії закріпили зобов’язання Федеративної Республіки Німеччина продовжувати зусилля щодо відновлення територіальної цілісності України. Учасники також підкреслили, що Німеччина продовжуватиме разом з Євросоюзом та його державами-членами розвивати програму Східного партнерства.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Експорт зернових з України зменшився порівняно з минулим роком

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua