News.ua


У Гаазі провели конференцію щодо розслідування воєнних злочинів рф в Україні

Ноябрь 15
13:54 2022


У Гаазі відбулася відбулася дводенна конференція за участю українських та міжнародних адвокатів, прокурорів, суддів, науковців щодо координації зусиль, спрямованих на розслідування злочинів скоєних росією в Україні та забезпечення правосуддя.

Про це коментарі Укрінформу розповіла представниця посольства України в Гаазі Мирослава Красноборова.

“Жорстоке повномасштабне вторгнення росії в Україну кидає виклик усій системі міжнародного права. І ми повинні використовувати усі можливі засоби для забезпечення справедливості. Адже лише спільними скоординованими зусиллями ми можемо встановити повну картину подій, зібрати докази та досягнути істини”, — сказала Красноборова.

За її словами, такі міжнародні експертні конференції дуже важливі для української сторони.

Читайте також: Нацполіція порушила 43 тисячі справ за фактами злочинів військових рф

“Перемога у війні має супроводжуватися також перемогою на правовому фронті. Усі ті, хто вчинив злочин, мають бути притягнуті до відповідальності. Відповідно до цього є низка механізмів як національних, так і міжнародних. Українські правоохоронні органи проводять власні національні розслідування, відповідні справи розглядаються в українських судах. Інші шість країн увійшли до складу спільної слідчої групи за участю Міжнародного кримінального суду (МКС) та Євроюсту, які також перебувають у Гаазі. Низка країн надають експертну допомогу у здійснені розслідувань кримінальних проваджень. При цьому Офіс прокурора МКС проводить власне незалежне, неупереджене розслідування”, — зазначила представниця посольства.

Фахівець із кримінального права Крістіна Ван ден Вінгарт у коментарі Укрінформу зазначила, що побачила на конференції готовність працювати.

“Мій перший висновок з цієї конференції полягає в тому, що є величезна потенційна готовність переслідувати, розслідувати і притягувати до відповідальності, а також здатність це виконати. Величезна кількість суддів і прокурорів готові взяти на себе цю відповідальність”, — сказала Ван дер Вінгарт.

Читайте також: Громадська активістка розповіла у Страсбурзі про воєнні злочини росіян на Херсонщині

За її словами, Україні треба вірити у справедливість, адже так само ніхто не очікував, що колись, наприклад, Мілошевич може опинитися в Гаазі.

“Ви знаєте, коли йшла війна в Югославії, ніхто не очікував, що побачить Мілошевича чи Караджича в Гаазі. Візьмемо Сьєрра-Леоне — ніхто не очікував побачити Чарльза Тейлора, а він врешті-решт був притягнутий до відповідальності і покараний. Подивіться на Судан, на президента Аль-Башира, він довгий час був захищений, його не видавали суду, але зараз він у в’язниці. Отже, все це сталося завдяки зміні режиму. Це, мабуть, єдиний спосіб, через який ми можемо побачити путіна перед судом”, — зазначила Крістіна ван ден Вінгарт

Варто зазначити, що організаторами заходу є партнерський проєкт Asser/GRC MATRA-Ukraine, що розпочався у 2020 році і фінансується Міністерством закордонних справ Нідерландів. Він зосереджений на тому, як посилити національні зусилля України у розслідуванні, переслідуванні, судовому розгляді та звітуванні щодо міжнародних злочинів.

Як повідомляв Укрінформ, 14 липня 2022 року в Гаазі відбулася міжнародна конференція із притягнення до відповідальності за воєнні злочини в Україні (Ukraine Accountability Conference).

Читайте також: Комісія ООН зафіксувала численні воєнні злочини рф і розслідує примусову депортацію

Загалом понад 20 міністрів закордонних справ, міністрів юстиції, генеральних прокурорів із різних країн взяли участь у конференції в Гаазі, де сторони досліджували можливості для співпраці, зокрема координацію дій щодо проведення розслідування в Україні під егідою Офісу прокурора (МКС). Також було надано рекомендації зі збору та зберігання доказів та щодо посилення співпраці з неурядовими організаціями.

Метою конференції було визначити основні виклики, вивчити найкращі практики від міжнародних та національних експертів, а також поділитися ідеями та думками щодо того, як Україна може діяти далі.

Фотов тексті: Ірина Драбок, Укрінформ

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Переговоры о мире в Украине: новая инициатива Трампа

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua